← Na předchozí stranu

Tužka a papír poráží OneNote?!

15. října5 min čtení

Myslíte si, že videohovor zvládne každý?
Že firmy následují trendy bezpapírové kanceláře? 

Už to bude nějaký ten pátek, co u našich klientů před začátkem vzdělávání zjišťujeme, jak jsou na tom jejich digitální dovednosti. Díky tomu dokážeme uzpůsobit každé firmě vzdělávání opravdu na míru a zároveň ukázat, jak si vede oproti dalším na trhu. O některá data se teď podělíme i s vámi.

Využití digitálních technologií v práci

První z grafů, který vám ukážeme, nám alespoň částečně dává naději, že se ve společnosti blýská na lepší časy a že si technologie pomalu ale jistě nachází cestu do českých firem. 

Níže vidíte ukázku grafu z assessmentu firmy, která se v ČR věnuje zpracování a využití obnovitelných zdrojů. Zaměstnanci této společnosti jsou mírně nad celkovým průměrem námi hodnocených firem. Průměr z více než 4 tisíců námi nasbíraných odpovědí je 6,43. To znamená, že lidé technologie v práci spíše využívají.

Využití digitálních technologií v práci | Digiskills.cz

Ačkoliv my bychom byli spokojení, kdyby se zaměstnanci pohybovali od čísla 8 výš, považujeme za úspěch, že jsou odpovědi spíše v pozitivní části spektra. :)

Videohovory

Za nás asi největší propadák. Člověk by si myslel, že videohovory stoupnou v dnešní koronavirové době na popularitě. Je pravda, že i my sledujeme v rámci assessmentu nárůst. Bohužel ale naprosto minimální. Zatímco na začátku března byla průměrná odpověď u našich klientů 3,2 – teď o několik měsíců později, jsme na 3,7. Podívejte se třeba na graf z assessmentu české firmy, která podniká v automotive průmyslu.

Využití videohovorů v práci | Digiskills.cz

53 lidí ze 127 odpovědělo, že videohovory při své práci vůbec nevyužívá. Při práci na dálku, kterou dnes potřebujeme všichni mít v malíčku, nás toto číslo opravdu zaráží. Samozřejmě je zde i argument, že lidé videohovory zkrátka při své práci nepotřebují, ale je to tak opravdu? Nebo jen místo videohovoru prostě zvolí zdlouhavou e-mailovou komunikací? Koneckonců musíme myslet na to, jak nám digitální nástroje můžou práci usnadnit a především zefektivnit. A jak říká náš lektor Honza Dolejš, jeden videohovor řekne víc než tisíc e-mailů.

DIGITIP: Ovládněte spolupráci na dálku s naší digitální akademií Efektivní práce z domu. S námi budete mít homeoffice v pod palcem.

Aplikace pro týmovou spolupráci

Jak to máte vy? Řešíte všechny úkoly po e-mailu? Nebo využíváte nějaký z nástrojů pro týmovou spolupráci? I díky koronaviru dnes aplikace pro řízení týmových projektů zažívají velký rozmach. My se přesto často setkáváme s tím, že týmy nepoužívají žádný nástroj pro spolupráci a řízení projektů. A když ano, tak jsou odpovědi napříč firmou velice různé – jako třeba u grafu níže.

Využití aplikací pro týmovou spolupráci | Digiskills.cz

Skoro polovina lidí v dané společnosti ovládá základy, čtvrtina v nich naopak nikdy nepracovala. I to často bývá našim úkolem – sjednotit u klienta znalost digitálních nástrojů.

Nástroje pro týmovou spolupráci jsou přitom stavebním kamenem týmové i celofiremní digitální produktivity. Proto je potřeba, aby všichni lidé ve firmě ovládali přinejmenším základy jejich použití. 

DIGITIP: Chcete zvýšit vaši firemní produktivitu, zavádíte proto Microsoft 365 a Microsoft Teams a nevíte si v začátcích rady? My vám pomůžeme.

Sdílení poznámek

Papír a tužka vítězí.

Sdílení poznámek v týmu | Digiskills.cz

Ačkoliv v Digiskills jsme už na tuto odpověď poměrně zvyklí, stejně nás podobný graf vždy vyvede z míry. Průměrná odpověď u našich klientů je 4. To znamená, že přes 4 tisíce lidí, kteří už vyplnili náš assessment, spíše nevyužívá žádnou aplikaci pro práci s poznámkami.

Takový OneNote je za nás přitom jedním z nejužitečnějších nástrojů pro evidenci osobních poznámek i sdílení informací v týmu. K vašim poznámkám se dostanete na jakémkoliv počítači, máte je po ruce v telefonu a navíc je můžete sdílet kolegům. To jsou hned tři věci, které vám papírový blok jen tak nenabídne. Google Keep pak navíc dokáže pracovat i s upozorněním.

Co myslíte? Jak by si vedla vaše firma? Ozvěte se nám na podpora@digiskills.cz a zjistěte, jaká je úroveň digitálních dovedností vašich zaměstnanců.

O Digiskills assessmentu

V rámci Digiskills assessmentu máme několik částí. První z nich je zaměřená na sebehodnocení – ptáme se lidí na využívání technologií v pracovním a osobním životě. V dalších otázkách se ptáme na jejich spokojenost s firemním zařízením (PC, telefon) nebo na práci a znalost aplikací pro týmovou spolupráci (Trello, Microsoft Teams, Asana, BaseCamp a podobně).

Nechybí ani dotazy zaměřené na videohovory, nástroje pro sdílené poznámky, práci s úkoly a kalendářem a v neposlední řadě také zjišťujeme povědomí o digitální bezpečnosti. Více se dozvíte tady.

Kam dál? Přečtěte si, jak přechod na Microsoft 365 pomohl zvýšit produktivitu v Konica Minolta

← Na předchozí stranu

Aplikace, bez kterých se moderní asistentka neobejde
Produktivita

Aplikace, bez kterých se moderní asistentka neobejde

Náplň práce asistentek je každý den velice pestrá. Administrativa je sama o sobě časově náročná…

Číst více
12. června 8 min čtení
Mobilní aplikace, za které dáme ruce do ohně
Produktivita

Mobilní aplikace, za které dáme ruce do ohně

Mobilních aplikací jsou dnes tisíce a valí se na nás ze všech stran. Proto jsme pro vás vybrali ty…

Číst více
6 min čtení
Vizuální storytelling jako řešení (nejen) nudných prezentací
Produktivita

Vizuální storytelling jako řešení (nejen) nudných prezentací

Vizuální vjemy na nás dnes působí ze všech stran, na sociálních sítích, při komunikaci za pomoci…

Číst více
2. srpna 2 min čtení