← Na předchozí stranu

5 nejzajímavějších novinek z iOS 16

16. září2 min čtení

1. Nová zamykací obrazovka 

Nově lze na zamykací obrazovce přidat widgety nebo upravit barvy a font písma. V případě, že si nastavíte portrétovou fotografii jako pozadí, je možné využít efekt prolnutí s hodinami (pokud nemáte přidané na zamykací ploše widgety). Můžete si vytvořit i více zamykacích obrazovek a měnit je nejen podle vaší nálady, ale i v návaznosti na režimy soustředění. Pokud si vytvoříte režim soustředění např. "Práce", tak kromě vypnutí či zapnutí určitých notifikací uvidíte na zamykací obrazovce jiné widgety i tapetu, které souvisejí s prací.  

2. Filtry oznámení 


Režimy soustředění nyní umožňují nastavit filtry. Dříve jste si mohli vypnout oznámení pro jednotlivé aplikace (např. e-mail, kalendář). Co když ale odejdete z práce, chcete mít "klid od pracovních e-mailů", ale na osobní e-maily upozornění stále chcete dostávat? Nyní si můžete nastavit konkrétní e-mailové schránky nebo třeba kontakty ve zprávách, od kterých chcete či nechcete v tomto režimu dostávat notifikace. Výhodou je, že např. pracovní e-maily se vám skryjí i přímo v samotné aplikaci, takže vás při kontrole osobních e-mailů "nevyděsí e-mail od šéfa" nebo pozvánka na firemní poradu. V nastavení režimů soustředění stačí u konkrétního režimu sjet až dolů, kliknout na tlačítko přidat filtr, vybrat v jaké aplikaci chcete filtr nastavit (např. kalendář) a pak už jen zvolíte, kterých účtů se má filtr týkat.  
3. Vyjmutí objektů z fotografií 


Pokud potřebujete vyjmout objekt z fotografie (odstranit pozadí), není potřeba používat žádnou další aplikaci. Stačí krátce podržet prst na požadovaném objektu na fotce a následně jej zkopírovat nebo nasdílet.  


 
4. Naplánování odeslání e-mailu 


Mnoho jiných poštovních klientů tuto funkci má. Nativní aplikace tuto funkci doposud postrádala. Nyní stačí podržet prst na šipce pro odeslání e-mailu a následně vybrat čas, kdy se mail má odeslat. Příjemce tak dostane e-mail v ten správný moment. 


 
5. Označení zprávy jako nepřečtené

 
Funkce, kterou má většina jiných aplikací, ale bohužel zprávy ji doposud postrádaly. I zde je ale posun k lepšímu a konečně jsme se dočkali. Pokud si přečtete zprávu a chcete se k ní vrátit později, stačí ji potáhnout vpravo a kliknout na modré tlačítko. Nově lze zprávy upravovat i úplně smazat. 

 

← Na předchozí stranu

Onboarding “na inovativno”
HR

Onboarding “na inovativno”

Onboarding je pořádná porce práce, ale když si ho uvaříte “na inovativno”, nebude vám po něm těžko…

Číst více
6. června 10 min čtení
Dlouho očekávaná funkce Breakout Rooms v Microsoft Teams. Jak ji použít v praxi?
Inovace

Dlouho očekávaná funkce Breakout Rooms v Microsoft Teams. Jak ji použít v praxi?

Představte si situaci, kdy máte v práci online poradu například v 30 lidech. Nebo jako učitel máte…

Číst více
26. ledna 3 min čtení
5 tipů, jak naplno využít Office 365
Produktivita

5 tipů, jak naplno využít Office 365

Vytvořit jednoduchou prezentaci pro své kolegy v Powerpointu nebo napsat esej ve Wordu – to zajisté…

Číst více
3 min čtení