CZ
← Na předchozí stranu

5 nejzajímavějších novinek z iOS 16

16. září2 min čtení

1. Nová zamykací obrazovka 

Nově lze na zamykací obrazovce přidat widgety nebo upravit barvy a font písma. V případě, že si nastavíte portrétovou fotografii jako pozadí, je možné využít efekt prolnutí s hodinami (pokud nemáte přidané na zamykací ploše widgety). Můžete si vytvořit i více zamykacích obrazovek a měnit je nejen podle vaší nálady, ale i v návaznosti na režimy soustředění. Pokud si vytvoříte režim soustředění např. "Práce", tak kromě vypnutí či zapnutí určitých notifikací uvidíte na zamykací obrazovce jiné widgety i tapetu, které souvisejí s prací.  

2. Filtry oznámení 


Režimy soustředění nyní umožňují nastavit filtry. Dříve jste si mohli vypnout oznámení pro jednotlivé aplikace (např. e-mail, kalendář). Co když ale odejdete z práce, chcete mít "klid od pracovních e-mailů", ale na osobní e-maily upozornění stále chcete dostávat? Nyní si můžete nastavit konkrétní e-mailové schránky nebo třeba kontakty ve zprávách, od kterých chcete či nechcete v tomto režimu dostávat notifikace. Výhodou je, že např. pracovní e-maily se vám skryjí i přímo v samotné aplikaci, takže vás při kontrole osobních e-mailů "nevyděsí e-mail od šéfa" nebo pozvánka na firemní poradu. V nastavení režimů soustředění stačí u konkrétního režimu sjet až dolů, kliknout na tlačítko přidat filtr, vybrat v jaké aplikaci chcete filtr nastavit (např. kalendář) a pak už jen zvolíte, kterých účtů se má filtr týkat.  
3. Vyjmutí objektů z fotografií 


Pokud potřebujete vyjmout objekt z fotografie (odstranit pozadí), není potřeba používat žádnou další aplikaci. Stačí krátce podržet prst na požadovaném objektu na fotce a následně jej zkopírovat nebo nasdílet.  


 
4. Naplánování odeslání e-mailu 


Mnoho jiných poštovních klientů tuto funkci má. Nativní aplikace tuto funkci doposud postrádala. Nyní stačí podržet prst na šipce pro odeslání e-mailu a následně vybrat čas, kdy se mail má odeslat. Příjemce tak dostane e-mail v ten správný moment. 


 
5. Označení zprávy jako nepřečtené

 
Funkce, kterou má většina jiných aplikací, ale bohužel zprávy ji doposud postrádaly. I zde je ale posun k lepšímu a konečně jsme se dočkali. Pokud si přečtete zprávu a chcete se k ní vrátit později, stačí ji potáhnout vpravo a kliknout na modré tlačítko. Nově lze zprávy upravovat i úplně smazat. 

 

← Na předchozí stranu

Firemní kultura se těžko popisuje. Ta se prostě musí žít!
HR

Firemní kultura se těžko popisuje. Ta se prostě musí žít!

Firemní kultura je naším největším benefitem, který můžeme nabídnout. Sami ji společně tvoříme,…

Číst více
6. května 3 min čtení
Vizuální storytelling jako řešení (nejen) nudných prezentací
Produktivita

Vizuální storytelling jako řešení (nejen) nudných prezentací

Vizuální vjemy na nás dnes působí ze všech stran, na sociálních sítích, při komunikaci za pomoci…

Číst více
2. srpna 2 min čtení
Microlearning
Buzzwords

Microlearning

Microlearning je proces učení rozvržený do mikro dávek, na které si najdete čas i v ten…

Číst více
2. srpna 2 min čtení