← Na předchozí stranu

5 skvělých lokalit, kam vyrazit na remote office

18. června5 min čtení

Rychlá navigace:

 

Zatímco svět i nadále válčí s probíhající pandemií, v Česku i na většině území Evropy už tak trošku vyhlížíme cílovou rovinku, kterou nám snad nezakroutí výskyt šířící se mutace delta. Někteří kolegové se těší na návrat do kanceláře, jiní by nejraději sbalili svůj život do krosny a vyrazili na druhý konec světa. Kompromisem může být dlouhodobá práce „z domova“, který ve skutečnosti vašim domovem bude jen dočasně. Láká vás představa, že se na pravidelné pracovní schůzky připojíte z vyhřáté pláže na Jadranu nebo z romantické chatičky na kraji lesa? 

Kam na remote office?

Ke klidnému přesunu kanceláře do přírody vám rozhodně pomůže náš kurz efektivní práce z domova. A díky kurzu zaměřenému na digitální produktivitu vám zbyde dostatek času na to, užít si i odpolední a večerní výlety, procházky a gastro zážitky! Pokud chcete podobné sny realizovat co nejdříve, vytvořte si účet na našem portálu Digiskills, kde najdete nejen online kurzy zaměřené na digitální dovednosti a efektivní organizaci vlastního času. Hned po registraci vás čeká spousta obsahu přístupného zdarma.

CHCI PŘÍSTUP K OBSAHU ZDARMA

 

Jak a odkud pracovat na dálku?

Přinášíme pět tipů na báječné lokality, které k práci na dálku přímo vybízejí, nejsou zbytečně drahé a poskytnou vám veškerý potřebný komfort a zázemí. Přestože nás láká zapomenutá vůně exotiky, vybrali jsme destinace v Česku a Evropě, a to zejména kvůli jednoduššímu návratu i dostupnosti internetového připojení v rámci bezplatného roamingu. 

Ještě než začnete plánovat svoji pracovní cestu, nezapomeňte se podívat na aktuální restrikce související s pandemií nemoci COVID-19. Skvělým pomocníkem pro zahraniční destinace je zejména covidový rozcestník Ministerstva zahraničních věcí, a dále také denně aktualizovaná mapa cestovatele připravená fanoušky dostupného cestování. 

Tak vzhůru na cesty!

Moravskoslezské Beskydy

Moravskoslezské Beskydy

Česká republika | Praha 3:30h, Brno 1:45h | Tip na místo: Ostravice

Nezačínáme daleko od domova - platí totiž, že za klidem a pohodou rozhodně nemusíte cestovat přes půl světa. Mezi přírodně i kulturně nejrozmanitější, ale zároveň mnohými neprobádané oblasti České republiky, patří jednoznačně Moravskoslezské Beskydy. V chladných údolích najdete dokonalé útočiště před ostrým letním sluncem, o víkendu si užijete výšlap na některou z celkem 32 „tisícovek“. Připočtěte přijatelné ceny, všudypřítomné lokální delikatesy a slušnou dopravní dostupnost z Brna i Ostravy, a výsledkem je dokonalý letní hideaway na pomezí Moravy a Slezska. 

Tenerife

Tenerife

Španělsko | 5 hodin letadlem | Tip na místo: Puerto de la Cruz

V Atlantském oceánu najdeme hned několik míst, jimž se přezdívá „ostrovy věčného jara“. Přestože je v tomto kontextu nejčastěji skloňována portugalská Madeira, jen o hodinu letu dále naleznete kousek pevniny, který je snad ještě zajímavější a rozmanitější. Tím je kanárský sopečný ostrov Tenerife. Zatímco vyprahlý jih je oblíbeným cílem tradičnějších turistů, sever je doslova zapomenutou oázou klidu a pohody. Ubytování zde seženete za zlomek ceny, klima je díky vysoké nadmořské výšce a větru ze severozápadu po celý rok mírné a slunce často v průběhu odpoledne zmizí v oblacích neprostupné subtropické mlhy. Plážové povaleče tak na skalnatém severním pobřeží budete počítat na prstech jedné ruky a večerní paellu si užijete v restauraci spolu s místními.

Laponsko

Laponsko

Finsko | 3-5 hodin letadlem | Tip na místo: Rovaniemi

Na seznamu oblíbených dovolenkových destinací byste asi Finsko hledali velmi dlouho. A to je velká škoda! Helsinky jsou moderním a kosmopolitním velkoměstem, které si zamilujete. Ale ani při cestě na sever, často až za polární kruh, nemůžete šlápnout vedle. V létě si užijete příjemné klima, v zimě se zase nabízí možnost strávit dlouhé noci soustředěnou prací. A finština je dokonale nesrozumitelný jazyk z ugrofinské jazykové rodiny, takže doslova všichni mluví ve Finsku skvěle anglicky (a často také rusky, což v případě nouze doceníte).

Ostrov Krk

Ostrov Krk

Chorvatsko | 7-10 hodin autem | Tip na místo: Baška

Jedněmi milované, jinými opomíjené a přehlížené – to je Chorvatsko. Země, která se v uplynulých dvaceti letech stala synonymem masového turismu, přesto nabízí neskutečné množství romantických zákoutí, kde se můžete snadno na pár měsíců ukrýt před zbytkem světa. Ostrov Krk je výborně dostupný z celého Česka a nabízí zapadlé vesničky i jednu z největších (a zároveň nejkrásnějších) chorvatských pláží. Jde o mimořádně dog-friendly lokalitu, takže na letní cestu můžete přibalit i svého čtyřnohého mazlíčka. Pokud přeci jen hledáte opravdový úprk od lidí, na sousední ostrovy Cres a Lošinj se dostanete pouze trajektem – a to je zárukou klidu po celý rok.

Jižní Čechy

Jižní Čechy

Česká republika | Praha 2:15h, Brno 3h | Tip na místo: Volary

Říká se, že v Českých Budějovicích by chtěl žít každý. My jimi ale pouze projedeme a vydáme se dále, na pomyslný rozcestník: Milovníci pěší turistiky nejspíš zamíří na Šumavu, cyklistům se nabízí i rovinaté Třeboňsko. Pokud vás láká představa, že za dopoledne vyřešíte všechny e-maily a odpoledne si dáte pořádně do těla, těžko hledat v Čechách vhodnější místo. Na výlety můžete i do sousedního Německa či Rakouska, osvěžíte se v Lipně a hlavně: Budete stále tak trochu doma. A to se počítá. 

← Na předchozí stranu

Aplikace pro práci z domu, bez kterých to nepůjde
Produktivita

Aplikace pro práci z domu, bez kterých to nepůjde

Přesunula se vaše práce do domovů a ptáte se, jak pracovat efektivněji a lépe? V tomto článku vám…

Číst více
3. září 5 min čtení
Na vlastní kůži: 5 nejlepších aplikací na formuláře
Produktivita

Na vlastní kůži: 5 nejlepších aplikací na formuláře

Aplikací na online formuláře jsou desítky. Všechny umí více méně to samé, ale s každou se pracuje…

Číst více
10. srpna 2 min čtení
Adventní čas. Čas klidu a pohody. Anebo ne?
Produktivita

Adventní čas. Čas klidu a pohody. Anebo ne?

Na každého z nás je toho někdy jednoduše moc. A zvláště před Vánoci. Řešením může být digitální…

Číst více
8. prosince 1 min čtení