CZ
← Na předchozí stranu

ČSOB: Posouváme zaměstnance v digitálních dovednostech 

10. listopadu6 min čtení

Pro úspěch instituce s ambicemi zařadit se mezi špičky svého oboru je důležité, aby její zaměstnanci uměli správně používat nové technologie. Digitální gramotnost pracovníků dnes není jen vítaným bonusem, ale nezbytností a společnostem umožňuje nejen obstát, ale především se dál rozvíjet. Dobře si to uvědomují v ČSOB, kde se součástí rozsáhlého úsilí adopce nových technologií a postupů stala spolupráce s Digiskills. Cílem bylo nejen ověřit a sladit úroveň digitálních znalostí více než dvou tisíc zaměstnanců, ale také jim poskytnout příležitost pro další vzdělávání. A jak to dopadlo? Řekněme, že výsledek se může směle zařadit mezi naše nejúspěšnější projekty

Kvalita a flexibilita 

Zatímco v malém kolektivu snadno a rychle zjistíte, kde mají lidé rezervy, v prostředí korporátu, který zaměstnává tisíce lidí, je zapotřebí postupovat důkladně a systematicky. Prvním krokem budování jakékoliv strategie, včetně té vzdělávací, je totiž zjištění aktuálního stavu a identifikace slabých míst, protože jen na základě těchto informací může projekt nabrat jasný směr. Nikdo samozřejmě nestojí o zbytečné a zatěžující procesy, které by pracovníky zdržovaly. Díky našemu srovnávacímu assessmentu jsme však mohli doslova změřit úroveň digitálních kompetencí (tzv. Digiskills index) u lidí z Retailové distribuce v ČSOB a porovnat jejich kompetence nejen mezi sebou navzájem, ale i se zbytkem trhu. Tím jsme získali perfektní podklady pro tvorbu celé vzdělávací strategie. 

Do této strategie jsme zohlednili také to, že zaměstnanci banky nemají času nazbyt a navštěvovat specializované kurzy je pro ně nepraktické. Kvůli rozptylu úrovní znalostí bylo také důležité poskytnout flexibilní vzdělávání, které nebude ty zkušenější nudit, ale současně bude srozumitelné a přístupné lidem, kteří si s technologiemi zrovna netykají. 

Sečteno a podtrženo – bylo zapotřebí dodat kvalitní a srozumitelné materiály na jednoduché a přizpůsobitelné platformě, která uspokojí individuální potřeby cca 2,5 tisíce lidí s různou úrovní vzdělání, časovými možnosti a tempem. Žádný problém! 

 

Digitální akademie a EDA 

Výsledkem naší vzájemné spolupráce s ČSOB je Digitální akademie, kterou jsme zahájili v roce 2021. Akademie zaměstnancům zpřístupnila na našem portálu microlearningové kurzy a inspirativní webináře, které společně s lehce osvojitelným prostředím našeho portálu přispěly k tomu, že se zaměstnancům ČSOB podařilo posunout své digitální dovednosti o řádný kus dál. 

Postupné dávkování informací, systematičnost a zábavná forma zajistily, že si na své přišli jak ti, kteří budovali své znalosti od píky, tak i zkušenější uživatelé IT, jejichž rozhled jsme rozšířili o užitečné tipy a triky. 

„Prostřednictvím akademie od Digiskills jsme lidem dali možnost naučit se nové věci a osvojit si důležité digitální dovednosti. U mnohých z nich díky tomu dokonce obava z technologických inovací opadla,“ uvedla ke spolupráci Klára Černá, manažerka řízení Retailové distribuce ČSOB. 

Samotná digitální akademie se skládala ze dvou částí – první část se soustředila na obecné digitální dovednosti, vzájemnou spolupráci, osvojení nástrojů Microsoft Teams a prostředí Microsoft 365.  

Druhá část akademie, byla zaměřená na interní aplikace a digitální řešení pro klienty. 

Jednotlivé tematické moduly akademie si každý plnil podle svého uvážení – sledování videí bylo dobrovolné, stejně jako kontrolní testy ověřující dílčí znalosti. Zdatnější zaměstnanci mohli přejít k tématům, která neznají, nebo přímo k závěrečnému testu, jehož splnění bylo pro všechny zaměstnance povinné. 

Akademii úspěšně absolvovalo cca 2 500 zaměstnanců, včetně managementu. A jak jasně ukazují čísla, zaměstnanci ČSOB šli do vzdělávání po hlavě – 626 031 spuštění videí a 62 534 zhlédnutých mikrokurzů dokládají nejen vysokou úroveň a motivaci studentů, ale i kvalitu studijních materiálů. 

Nesmíme zapomenout na všetečného chatbota EDU, který vznikl speciálně pro ČSOB, a účastníky doprovázel na jejich studijní cestě. Chatbot EDA sloužil jako personifikovaný e-mailový „připomínač“ důležitých termínů a postupů v kurzu a svou bodrou konverzací rozhodně vybočoval z řady nudných automaticky rozesílaných upomínek. A skvělá odezva byla nejen na robota EDU, ale i na jeho lidské souputníky, naše báječné kolegy z Digiskills: „Vyzdvihla bych přístup lektorů, kteří vykládali látku zábavně, ale i dostatečně zajímavě a lidé to dobře přijímali. Současně ocenili, že získávají praktické znalosti, které jim budou užitečné nejen v práci, ale i v soukromém životě, takže celou akademii vnímali více jako vítaný firemní benefit než nudné povinné školení.“ dodala Klára Černá. 

 

Digi Heroes a další vzdělávání 

Digitální akademie je stále v běhu. V současné době do akademie vstupují nově příchozí zaměstnanci, ale tím spolupráce ČSOB a Digiskills nekončí. V ČSOB podporují ty, kteří na sobě chtějí pracovat a své digitální dovednosti i nadále rozšiřovat. Fyzická školení a workshopy s Digiskills jsou další možnost vyzkoušet si nové věci a vzdělávat se. Tak se rodí Digi Heroes, zaměstnanci, kteří své digitální znalosti posouvají dál, a na každé pobočce zastávají pozici ambasadora digitálních inovací. Tito hrdinové následně pomáhají ostatním zaměstnancům nenuceně a přirozeně pokračovat v dalším vzdělávání. 


 

Proč právě Digiskills 

ČSOB a Digiskills se dlouhodobě ukazuje jako silné kombo. Co za tím je? Samozřejmě vzájemné vztahy, dlouhodobé pozitivní zkušenosti a chuť se posouvat. Díky své flexibilitě jsme navíc mohli vyhovět veškerým požadavkům ze strany ČSOB, a to nejen ve fázi plánování a příprav, ale i kdykoliv za pochodu. Mohli jsme proto vytvořit vzdělávací program na míru, který díky vzájemné provázanosti, komunikaci a jasné vizi opravdu funguje a společnosti i zaměstnancům přinesl reálné výsledky. 

 
 

 

„Nikdo lepší na trhu není. Spolupracujeme dlouhodobě a neznám jinou firmu, která by měla propracovanější systém, a právě to jsme potřebovali. Vždycky jsme se perfektně domluvili, v Digiskills znají naše potřeby a umí vyřešit naše požadavky, takže to byla jednoduchá volba,“ shrnula vzájemnou spolupráci Klára Černá. 

← Na předchozí stranu

Agilita
Buzzwords

Agilita

Agilita je pádlo v divokých vodách rychle se měnícího trhu a zároveň štít proti drsným ekonomickým…

Číst více
28. srpna 3 min čtení
Nástroje pro HR: Správa organigramů
HR

Nástroje pro HR: Správa organigramů

Jsou důležité, nejen, pokud firma rychle naroste, nebo pokud přejde skokově do remote / hybridního…

Číst více
24. ledna 4 min čtení
Vizuální storytelling jako řešení (nejen) nudných prezentací
Produktivita

Vizuální storytelling jako řešení (nejen) nudných prezentací

Vizuální vjemy na nás dnes působí ze všech stran, na sociálních sítích, při komunikaci za pomoci…

Číst více
2. srpna 2 min čtení