← Na předchozí stranu

Firemní kultura se těžko popisuje. Ta se prostě musí žít!

6. května3 min čtení

Všechna pravidla mají však jedno společné - chceme se do práce těšit, chceme pracovat společně, ale mít i prostor pro vlastní tvorbu a kreativu a chceme mít prostor i pro své osobní věci.  

Volná pracovní doba, plné přizpůsobení na práci odkudkoliv, prostor na vlastní projekty, přátelská firemní kultura, možnost seberealizace, týmovost, možnost se vzdělávat a posouvat ve své kariéře. Toto všechno u nás nejsou jen prázdná slova. A abyste si pod nimi něco představili, rozhodli jsme se nechat vás nakouknout pod pokličku a místo obecných frází uvést pár příkladů, jak to u nás funguje v praxi. 

 

Radim vede několikačlenný tým, svým lidem dává velkou volnost v tom, jak si práci zorganizují, kdy na kterých úkolech pracují, důležité je, že jsou věci hotové. Aktuálně řeší třeba hned 3 situace, ve kterých by nejeden vedoucí zaváhal – Šárku, Katku a Lukyho.  

 

Šárku letos skolila poměrně silná alergie – v kombinaci s dalšími komplikacemi. Není sice na márách, ale řeší nějaké doktory, testy, kontroly, což je časově náročné. Sama si managuje svůj kalendář, zodpovídá za meetingy i hromadné schůzky, zbytek úkolů řeší asynchronně pomocí Teams chatů, projektových týmů, sdílených nástěnek v Miru. S Radimem ladí priority a deadliny na pravidelných stand-upech. Všichni ví, na čem jsou a výsledek jednoduše funguje.  

Prostě nastalo pro Šárku těžší období, ale naše hodnoty, oboustranná flexibilita a naši kolegové jí pomáhají se s tím srovnat, abychom zároveň fungovali jako tým 

 

Katka bude nastupovat full remote. Jsme v ale už nyní v čilém  kontaktu vlastně si píšeme každý týden. V Digiskills máme pevnou kostru nástupu a ostatní přizpůsobujeme každému nováčkovi. Katka má už nyní připravenou online onboardingovou akademii, kde se dozví, jak fungují naše interní pravidla, kde najde důležité materiály a jaké aplikace používáme. Zároveň zde ale najde i záznamy našich dřívějších porad, videa, kde se jí představují kolegové, i své první úkoly na zkušebku.  

Zveme ji postupně na naše meetingy, pokud jí zapadnou do kalendáře a když nám to vyjde, potkáme se na kafe nebo nějaký ten dortík. 

 

Luky by se chtěl věnovat víc své velké vášni, muzice. A protože Digiskills má rád a táhne tu jeden větší projekt, domluvili jsme se, že přejde na částečný úvazek. Sladili jsme se na jeho prioritách, nutných schůzkách a na čem bude pracovat v mezičase. Podle jeho statusu v Teams (mimochodem používáte tuhle skvělou vychytávku taky?) všichni víme, kdy je na příjmu. Anebo řešíme projekty asynchronně podobně jako se Šárkou. Radim Lukyho maximálně podpořil v jeho snu a my všichni v Digiskills mu držíme palce, aby mu to vyšlo.  

 

Pro nás „TÝM“ neznamená jen čtyři stěny kanceláře a frontu u kávovaru. Pro nás jde hlavně o to, aby se všem pracovalo pohodlně a samostatně. Snažíme se maximálně skloubit soukromí a pracovní život tak, abychom neřešili zbytečnosti a nestresovali se tam, kde to není nutné. Pomáhají nám v tom technologie, které si ohýbáme, jak je potřeba, ale především to všechno stojí na lidem. Jsme rádi za všechny digiskillsáky a těšíme se na ty budoucí! 

 

Naše know how si přitom nenecháváme pro sebe! Naučíme i vaši firmu používat technologie efektivně, týmově, odkudkoliv. Pomůžeme vám s týmovými dohodami, abyste si stanovili vlastní pravidla a pomůžeme vašim kolegům, aby se v tom všem neztratili. Podívejte se na naše programy nebo nám rovnou napište - podpora@digiskills.cz

 

← Na předchozí stranu

Success story: Prvá stavebná sporiteľňa a efektivní spolupráce v M365
Případové studie

Success story: Prvá stavebná sporiteľňa a efektivní spolupráce v M365

Cesta PSS od zavedení nástrojů M365 a Digiskills assessmentu po úspěšné používání Microsoft 365 je…

Číst více
20. února 3 min čtení
Nejlepší aplikace pro online spolupráci a komunikaci
Produktivita

Nejlepší aplikace pro online spolupráci a komunikaci

V posledních dnech jste nás zahltili spoustou dotazů: Jaká aplikace je vhodná pro videohovory?…

Číst více
0 min čtení
Jak pracuje Jan Mašek, inovátor a zakládající člen sítě Red Button
Rozhovor

Jak pracuje Jan Mašek, inovátor a zakládající člen sítě Red Button

Že nemáte kvůli práci čas na osobní rozvoj? Tak se rozvíjejte přímo svou prací, tak jak to dělá Jan…

Číst více
25. června 19 min čtení