← Na předchozí stranu

Gamifikace v HR světě: Práce hrou 

26. května3 min čtení

Gamifikace neboli aplikace herních prvků do ne-herního kontextu se stává stále oblíbenější metodou pro zvyšování angažovanosti, motivace a produktivity zaměstnanců. I my si rádi hrajeme, proto se Eva Jokes, lektorka digitálních dovedností, a Šárka Nečasová, guru v oblasti HR, zhostily webináře Gamifikace v HR světě, ve kterém se zaměřily na herní prvky v HR procesech a ve vzdělávání zaměstnanců. 

Gamifikace nemusí být žádná věda a vlastně nepotřebujete ani speciální nástroje nebo drahé aplikace – docela dobře si vystačíte s tím, co nabízí Microsoft 365. Abyste získali lepší představu, nahlédneme do naší praxe a ukážeme vám, co se osvědčilo v Digiskills.  

Forms: Slyšeli jste o zábavném onboardingu? 

Onboarding je náročný proces, ale může být i hravý, zajímavý, přístupný a dokáže dobře demonstrovat firemní kulturu. Vyplňování tabulek a dokumentů se při náboru a nástupu na novou pozici sice nevyhneme ani u nás, ale i to se dá pojmout poutavě a zábavně. Vážně! Šárka vám předvede, jak si z Forms udělat nástroj, který má energii i styl a každému nováčkovi dává jasně najevo, jak to ve firmě chodí. Současně pořád plní svou praktickou funkci a sbírá informace, které od nového zaměstnance potřebujeme, ale je to zábavnější, přístupnější a atraktivnější. 

SharePoint: Mocný nástroj pro HR 

Dalším nástrojem, o jehož gamifikačním potenciálu jste možná neměli tušení, je SharePoint. SharePoint pravděpodobně znáte (a zřejmě ho i používáte). Ale chcete vidět, jak se dá využít pro gamifikovaný onboarding? U nás jsme v SharePointu postavili interaktivní cestu, která prostřednictvím odlehčeného příběhu provede nováčky jinak často nezábavným procesem zahrnujícím obsáhlou administrativu. A co je nejlepší? Nepotřebujete žádné speciální skilly, podobný „portál“ si v SharePoint můžete udělat snadno sami! Tedy aspoň v Šárky podání to vypadá jako hračka. 

Typeform: Ozvláštněte vzdělávání 

Skrze herní prvky, které nabourají rutinní procesy, se zaměstnanci mohou učit nové dovednosti, rozvíjet své schopnosti a zároveň se cítit oceněni a podporováni ve své práci. Pokud znáte naše vzdělávací akademie a kurzy, tak vám určitě neuniklo, že herní prvky jsou důležitou součástí našeho přístupu ke vzdělávání. Eva se v této souvislosti blíže zaměřila na aplikaci Typeform (nepatří do Microsoft 365), jež se nám osvědčila a vytvořili jsme v ní adventurní textovku, která dodala vzdělávacímu kurzu vznikajícímu na míru zcela novou dimenzi. A můžeme vám říct, že to byl doslova hit! Zkuste si podobný kousek vytvořit i vy – uvidíte, že předávat informace neotřelým způsobem může skvěle fungovat!  

Hrát si můžete všude! 

Gamifikace má mnoho podob a potenciál pro zapojení herních prvků je prakticky všude – od onboardingu, vyplňování dokumentů přes rozvoj zaměstnanců po jejich vzdělávání. „Hraní“ ve světě lidských zdrojů a vzdělávání není pouze zábavou a zpestřením, ale také fungujícím přístupem k řízení a rozvoji týmu. 

A pokud chcete své HR schopnosti ještě posunout, Eva a Šárka pro vás připravily špičkovou akademii HR Heroes, kde vás naučí, jak pomocí nástrojů Microsoft 365 nastavit ideální flow a zdigitalizovat svou HR agendu.  

Chci se podívat do akademie HR Heroes

← Na předchozí stranu

Nástroje pro HR: 7 tipů pro on-boarding s FORMS (Microsoft 365)
HR

Nástroje pro HR: 7 tipů pro on-boarding s FORMS (Microsoft 365)

Našli jste super kolegu a plácli jste si na spolupráci? Rozjíždíte přípravy pro jeho / její nástup…

Číst více
3. února 4 min čtení
Jak nastavit vlastní pozadí v Microsoft Teams, Zoom a Google Meet?
Produktivita

Jak nastavit vlastní pozadí v Microsoft Teams, Zoom a Google Meet?

Ať už potřebujete zakrýt nepořádek v pokoji, zaujmout klienta stylizovanou virtuální kanceláří nebo…

Číst více
27. května 6 min čtení
Onboarding “na inovativno”
HR

Onboarding “na inovativno”

Onboarding je pořádná porce práce, ale když si ho uvaříte “na inovativno”, nebude vám po něm těžko…

Číst více
6. června 10 min čtení