CZ
← Na předchozí stranu

Konica Minolta: Kompletní přechod společnosti na Microsoft 365 za 2 měsíce

4. června7 min čtení

Společnost Konica Minolta určitě znáte. Většina lidí si pod touto značkou představí fotoaparáty či kopírky, do jejího portfolia toho však spadá daleko víc. I díky tomu, že se v Česku nachází jedno ze tří globálních inovačních center, nabízí Konica Minolta širokou škálu služeb souvisejících s digitalizací – od řízení dokumentů ve firmě, přes vytěžování dat a chytré kamery až po implementaci nástrojů Microsoft do firem.

Na rozdíl od jiných firem se však vedení Konica Minolta snaží, aby digitální rovnováha panovala také uvnitř samotné společnosti. Tak, aby zaměstnanci pracovali s moderními nástroji a dokázali si díky nim usnadnit práci. K tomu výrazně pomohla transformace IT prostředí a adopce řešení Microsoft 365 napříč celou firmou. A my jsme díky našemu dlouhodobému partnerství byli u toho.

VÝZVA: Jak změnit myšlení lidí i jejich zažité pracovní postupy?

Využití digitálních nástrojů ve společnostech je různorodé, a ani Konica Minolta nebyla výjimkou. Jak sladit a naučit používat nové nástroje celé týmy i oddělení čítající stovky zaměstnanců? To je vždy velkou výzvou, protože je nejen potřeba lidi naučit používat kompletně nové nástroje Microsoft 365, ale zároveň zajistit konzistenci používání.

workshop | Digiskills.cz
Ilustrační fotografie ze školení Jana Dolejše.

Stál před námi dav, který byl různorodý nejen po stránce úrovně znalostí digitálních technologií, ale i vůbec přístupu k technologiím obecně. Je běžné, že část lidí má k novinkám, které významně ovlivní jejich každodenní práci, spíše negativní postoj. Klíčem k úspěchu je proto přístup založený na konkrétních scénářích a benefitech, které nové řešení přinese.

To potvrzuje i Michal Hanko, který v Konica Minolta vede iniciativu zaměřenou na zavádění cloudových technologií Microsoft ve firmách:

‚‚Protože sami dodáváme nejnovější technologie společnosti Microsoft, moc dobře víme, že klíčem k úspěšné adopci každé inovace je intenzivní práce s lidmi. Přechod na samotné technologie není žádný problém, máme na to desítky specialistů, kteří jsou schopni zajistit cokoliv - od migrace až po vývoj aplikací na míru. Pokud však chcete využít všechny tyto nástroje na 100 %, musíte investovat čas i energii do vzdělávání a adopce. Protože je v této oblasti Digiskills zřejmě nejdál v Česku, rozhodli jsme se dát dohromady a vyzkoušet jejich služby sami na sobě.‘‘

POPTÁVKA: Potřebujeme proškolit stovky zaměstnanců najednou. A to rychle a efektivně.

Poptávka ze strany zákazníka byla jasná:

Chceme přejít na Microsoft 365 a veškerá interní komunikace musí přejít do aplikace Microsoft Teams abychom se zbavili záplavy e-mailové komunikace, která je již neúnosná. Všechny firemní dokumenty musí být uloženy na cloudovém úložišti v rámci Microsoft 365.

Vzdělávací program by měl trvat maximálně 2 měsíce a všichni naši zaměstnanci by se během něj měli naučit, jak nástroje ovládat a jak dělat každodenní činnosti efektivnější formou.

Taková zadání máme rádi :). Přemýšleli jsme proto, jak co nejlépe provést lidi změnou a využít i synergie, které se v tomto případě nabízí – Konica Minolta má řadu expertů, kteří oblasti Microsoft 365 rozumí, pojďme tedy využít naše společné know-how a vymyslet program, díky kterému se lidé naučí využívat jednotlivé nástroje na 100 %.

ŘEŠENÍ: Digitální akademie – to nejlepší z živého i online vzdělávání

Přestože se datuje 21. století, většina školení ve firmách stále probíhá naživo. Teprve s příchodem koronavirové krize firmy poznaly, že existují nové digitální formáty, kterými se dají lidé vzdělávat. My v Digiskills se věnujeme online kurzům od začátku našeho fungování, máme vyzkoušeny desítky cest a dobře víme, co funguje a kde jsou naopak slepé uličky. Rozhodli jsme se proto spustit Digitální akademii, která zahrnuje úvodní workshopy a následný online program kombinující online kurzy, webináře a pracovní úkoly.

Digitální akademie | Digiskills.cz

Nechtěli jsme se vzdát “živého” kontaktu se studenty, a tak každý prošel na začátku úvodním workshopem, který měl za cíl jediné – představit řešení Microsoft 365, jeho benefity a konkrétní scénáře, jak může každodenní používání ušetřit každému stovky hodin ročně. Díky tomu jsme v lidech vzbudili nadšení a motivaci k dalšímu studiu.

Detailní funkce aplikací se pak studenti naučili v našem portálu prostřednictvím krátkých (tzv. microlearningových) videí, infografiky i interaktivních úkolů. Protože následný program probíhal online, mohl každý ke studiu přistupovat individuálně a studovat v momentě, kdy se mu to hodí nebo potřebuje získat nějakou dovednost. Tento způsob byl tak nejen časově nenáročný, ale hlavně efektivní – lidé studovali kdykoli měli čas.

Digitální akademie | Digiskills.cz

VÝSLEDEK: Přes 70 000 zhlédnutých videí a úspěšný přechod na Microsoft 365

Cílem digitálních akademií není co nejvyšší počet zhlédnutí, ale postarat se o to, aby se lidé s nástroji naučili pracovat. Výsledné číslo přes 70 000 zhlédnutých videí a více než 5 000 dokončených kurzů ale dokazuje, že intenzivní proškolení bylo klíčem úspěchu. Zároveň se ukázalo, že online školení je skvělým způsobem, jak toho dosáhnout rychle a efektivně.

Po 2 měsících byla společnost Konica Minolta schopna přetavit téměř veškerou interní komunikaci do nástroje Microsoft Teams, stejně tak ukládat svá data na OneDrive či SharePoint, úkoly řídit v Planneru a mnoho dalšího. Tento projekt nám opět ukázal klíčové ingredience, které jsou nutné pro úspěch v podobných projektech.

1. Motivovat lidi živými akcemi nebo interaktivními webináři. Ukázat jim hlavní přínosy a benefity aplikací, konkrétní scénáře a nebát se mluvit o změnách i úskalích, které je očekávají.

2. Obrovským benefitem je aktivní partner na straně zákazníka. V tomto případě to byl Jan Svoboda (LinkedIn), který měl obrovský podíl na tom, jak akademie probíhala a jaký měla dopad.

3. Chuť zkoušet nové věci – nebát se zapojit lidi do procesu adopce, zkoušet nové formáty, experimentovat. Každá taková změna bolí a nikdy nebudete mít všechny zaměstnance úplně spokojené. Cílem je však zkoušet různý obsah i formáty tak, abyste vyladili vzdělávání přesně na potřeby vaší firmy.

Report z portálu Digiskills | Digiskills.cz

‚‚Kompetence v oblasti digitalizace umožňují naší firmě stále růst, zpracovávat větší množství objednávek, obsluhovat více zákazníků atd. Digitalizace nám dále pomáhá zpřesnit a zrychlit procesy nejen uvnitř naší firmy, ale i u našich zákazníků.” shrnuje přístup k digitálním inovacím Jan Svoboda. Zmiňuje i to, jak k tomuto cíli pomáhá spolupráce s Digiskills:‚Akademie na téma Office 365 ušitá „na míru“ naší společnosti nám umožnila rozvinout další potenciál našich pracovníků a manažerů. Díky vzdělávání formou mini kurzů a on-line microlearningu jsme vylepšili naše dovednosti a znalosti z oblasti Office 365 a zprovoznili reálnou vzdálenou spolupráci.‘‘

Tento úspěšný projekt vedl také k prohloubení naší spolupráce a strategickému rozhodnutí nabízet vzájemně naše služby související s adopcí cloudových služeb a nástrojů Microsoft 365.

Pokud chcete posunout vaši firmu do digitálního věku i vy, ozvěte se. ;)

podpora@digiskills.cz

← Na předchozí stranu

Aplikace pro práci z domu, bez kterých to nepůjde
Produktivita

Aplikace pro práci z domu, bez kterých to nepůjde

Přesunula se vaše práce do domovů a ptáte se, jak pracovat efektivněji a lépe? V tomto článku vám…

Číst více
3. září 5 min čtení
Jak rozvíjet firemní kulturu, když pracujete na dálku 
Produktivita

Jak rozvíjet firemní kulturu, když pracujete na dálku 

Práce z domova, respektive odkudkoliv, přináší výhody zaměstnancům i zaměstnavatelům – ostatně…

Číst více
24. října 8 min čtení
Návod na přežití ve světě dezinformací
Produktivita

Návod na přežití ve světě dezinformací

Mediální gramotnost a schopnost odhalit dezinformace nám může někdy i zachránit život nebo zdraví.…

Číst více
25. února 2 min čtení