← Na předchozí stranu

Microsoft 365 Copilot naprosto mění kancelářskou práci

22. března2 min čtení

Umělá inteligence se prosazuje ve velkém a jedním z lídrů v této oblasti je společnost Microsoft, která intenzivně spolupracuje s OpenAI. Po úspěchu vyhledávače Bing, kterému AI pomohla překonat milník 100 milionů uživatelů denně, představil Microsoft další trhák – službu Copilot, která nadobro změní kancelářskou práci. Opravdu! 

Služba Microsoft 365 Copilot je integrována do aplikací Microsoft 365, které denně používáte – Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams a dalších – a umožní vám, jak se Microsoft neskromně holedbá, uvolnit kreativitu, odemknout produktivitu a zvýšit úroveň dovedností napříč organizací. Co to znamená lidskou řečí? Díky umělé inteligenci budete v aplikacích jednoduše zadávat výzvy v přirozeném jazyce, díky čemuž můžete jednak využít všechny pokročilé funkce nástrojů od Microsoftu, ale zároveň také ušetříte čas a zefektivníte svou práci. A pokud to skutečně bude fungovat tak, jak Microsoft prezentuje, bude to vážně slovy Honzy Dolejše „masakr“. 

Jak Microsoft 365 Copilot mění práci? 

Pojďme si shrnout pár příkladů, jak bude vypadat práce s Copilotem: 

  • S nástrojem Copilot ve Wordu nakopnete svůj tvůrčí proces. Copilot vám poskytne první návrh, který můžete upravovat a iterovat – ušetříte tak hodiny času při psaní, hledání zdrojů a editacích. Jako autor máte vždy vše pod kontrolou, dáváte podněty Copilotu a výsledek je kooperace, která naprosto změní tvorbu obsahu. 
  • V PowerPointu vám Copilot pomůže vytvářet prezentace pomocí jednoduchého podnětu a přidání relevantního obsahu z dokumentu, který už jste vytvořili někdy v minulosti.  
  • V Excelu s Copilotem během několika sekund zanalyzujete trendyvytvoříte profesionálně vypadající vizualizace dat. 
  • Velkým tématem jsou také e-maily, přičemž tady Copilot opravdu zásadně mění hru. Shrne dlouhá e-mailová vlákna, vypracuje návrhy odpovědí a vy poprvé poznáte, jaké to je, když máte v Outlooku vyčištěnou schránku, a to během několika minut. 
  • Copilot také znamená konec neproduktivním schůzkám na Teamsech – bez problémů shrne klíčové body diskuse – včetně toho, kdo co řekl a v čem se lidé shodují a v čem ne – a navrhne akční body, a to vše v reálném čase během schůzky. 
  • S Copilotem v Power Platform může kdokoli automatizovat opakující se úkoly, vytvářet chatboty a během několika minut přejít od nápadu k funkční aplikaci. 

Vyvstává otázka – bude ještě vůbec zapotřebí kancelářských pracovníků? Nebojte, Copilot vás nezastíní, ale zdokonalí v tom, v čem jste dobří a zpřístupní vám všechny bohaté funkce aplikací od Microsoftu pomocí přirozeného jazyka. A pozor, to je teprve začátek! 

← Na předchozí stranu

5 skvělých lokalit, kam vyrazit na remote office

5 skvělých lokalit, kam vyrazit na remote office

S blížícím se létem se po téměř roce znovu otevírá šance pohodlně vycestovat. Přemýšleli jste o tom…

Číst více
18. června 5 min čtení
Automatizace pro lídry: Jak rozběhnout automatizaci a uspět 
Produktivita

Automatizace pro lídry: Jak rozběhnout automatizaci a uspět 

Proč automatizovat? Jak nastavit správný „automatizační mindset“ ve firmě? Honza Dolejš vám…

Číst více
3. května 2 min čtení
Agilita
Buzzwords

Agilita

Agilita je pádlo v divokých vodách rychle se měnícího trhu a zároveň štít proti drsným ekonomickým…

Číst více
28. srpna 3 min čtení