← Na předchozí stranu

Midjourney snadno a rychle: Tipy pro začátečníky 

12. května3 min čtení

Midjourney je nástroj poháněný umělou inteligencí, který umožňuje tvorbu unikátních vizuálních výstupů. Jednoduše řečeno: s Midjourney budete snadno tvořit úžasné obrázky. Jak na to? Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou začít. Přesvědčte se na vlastní oči, co s umělou inteligencí dokážete. 

Discord 

Abyste mohli zadávat prompty (příkazy, podle kterých AI vygeneruje obsah), budete potřebovat Discord. Discord je komunikační platforma, která na první pohled působí možná trochu neintuitivně, ale nenechte se odradit! K Discord serveru, kde komunikace s Midjourney botem probíhá, se připojíte na https://discord.gg/midjourney. 

Pokud si chcete Midjourney pouze vyzkoušet, jsou pro vás připraveny skupinové chaty, tzv. NEWCOMER ROOMS, kde lítá jeden prompt za druhým – je to trochu chaos, ale můžete tak vidět, co zadávají ostatní, což je ze začátku docela přínosné.  

V případě placené varianty (více o předplatném najdete zde) komunikace probíhá prostřednictvím DM. Zorientovat se na Discordu a pochopit, jak s botem „mluvit“, je klíčový iniciační krok do světa Midjourney. 

Základní prompt 

Základním promptem pro Midjourney je „/imagine prompt:“, který je na serveru v Discordu předdefinovaný a stačí ho zvolit z rozbalovací nabídky. Poté následuje váš vlastní popis toho, co chcete vygenerovat. Při zadávání popisu neexistují žádná striktní pravidla, ale jsou zde určitá omezení (například násilí a sex jsou tabu). První požadavek, který zadáte, by měl tedy vypadat nějak takto: „/imagine prompt: textový popis v anglickém jazyce toho, co chcete vytvořit“. 

  • Prompty mohou být velmi jednoduché, stačí jednotlivá slova nebo emoji. Kratší výzvy budou spoléhat na výchozí styl Midjourney, popisnější výzvy vytvoří unikátní vzhled. 
  • Extrémně dlouhé prompty nemají požadovaný efekt, zaměřte se na hlavní pojmy, které chcete generovat. 
  • Midjourney bot nerozumí gramatice, struktuře vět ani slovům jako lidé. Používejte výstižnější a kratší výrazy a nebojte se čárek, závorek a pomlček.  
  • Popisujte to, co chcete, aby bylo na obrázku a ne to, co tam být nemá (pokud chcete zajistit, aby se nějaký objekt ve výsledném obrázku nenacházel, nejlepší řešení je parametr --no objekt, který nechcete).  
  • Pokud se chcete pustit do pokročilého promptování, určovat váhu jednotlivých slov, podívejte se na průvodce parametry. 

Použití 

S trochou cviku si můžete generovat unikátní vizuály na weby, sociální sítě a další materiály. Detaily ohledně copyrightu jsou k dispozici zde. Stručně: díla vytvořená pomocí bezplatného zkušebního účtu mají mezinárodní licenci Commons Noncommercial 4.0 Attribution. V podstatě můžete obrázky používat, pokud na nich nevyděláváte a uvedete coby autora Midjourney. Pokud si účet zaplatíte, můžete svá díla používat, jak chcete. 

 

zdroj: Midjourney

Experimentujte 

Midjourney vám umožňuje definovat, co se bude na obrázku nacházet (čili téma), médium (fotografie, malba, socha, vektorová grafika…), prostředí, náladu, barvy, osvětlení i kompozici. Pokus máte zkušenosti s fotografií, malbou nebo grafikou, tak své znalosti určitě využijete. Nebojte se experimentovat, zkuste kombinovat konkrétní s abstraktními zadáními a sledujte, jaké výsledky AI vrací. 

No uznejte, že jde o jedno z nejzábavnějších využití AI, co jste kdy viděli. 

← Na předchozí stranu

5 tipů, jak naplno využít Office 365
Produktivita

5 tipů, jak naplno využít Office 365

Vytvořit jednoduchou prezentaci pro své kolegy v Powerpointu nebo napsat esej ve Wordu – to zajisté…

Číst více
3 min čtení
Jak pracuje Jan Mašek, inovátor a zakládající člen sítě Red Button
Rozhovor

Jak pracuje Jan Mašek, inovátor a zakládající člen sítě Red Button

Že nemáte kvůli práci čas na osobní rozvoj? Tak se rozvíjejte přímo svou prací, tak jak to dělá Jan…

Číst více
25. června 19 min čtení
Ohlédnutí za rokem 2022 v Digiskills 
Produktivita

Ohlédnutí za rokem 2022 v Digiskills 

Rok 2022 byl pro Digiskills plný výzev, ale také úspěchů. Neustále sledujeme nové trendy v oblasti…

Číst více
13. ledna 3 min čtení