← Na předchozí stranu

Mobilní aplikace, za které dáme ruce do ohně

6 min čtení

Office – nahraďte Word, Excel a skenujte dokumenty 

Aplikace Microsoft Office je poměrně nová a velice povedená, přesto často přehlížená. Jejím prvním účelem je nahrazení mobilních verzí Wordu, Excelu a PowerPointu. Po nainstalování Microsoft Office se můžete všech jmenovaných zkrátka zbavit.

Digiskills: aplikace Microsoft Office

Druhým důležitým aspektem je povedené skenování dokumentů. Samozřejmostí je převod na obrázek či tvorba vícestránkových PDF. Aplikace Microsoft Office si umí poradit také s převodem do Wordu s možností editace a dokonce i s převodem tabulek přímo do Excelu! 

Microsoft Office pro Android
Microsoft Office pro iPhone

Google Lens – vyhledávejte pomocí fotoaparátu

U využití fotoaparátu v telefonu ještě zůstaneme. Naprosto úžasným nástrojem je Google Lens. Tato aplikace analyzuje objekt, na který namíříte telefon, a dokáže s ním dělat divy. Předně se snaží analyzovat, co se vlastně na objektivu nachází. Může se jednat například o druh květiny, značku auta či identifikaci památek.

Digiskills: aplikace Google Lens

Mezi další funkce pak patří například extrahování textu. Stačí vyfotit papírový dokument a text na něm si můžete zkopírovat třeba do e-mailu a libovolně upravit. Google Lens dokáže dokonce překládat texty přímo v reálném čase s použitím rozšířené reality. 

Google Lens pro Android 
Google Lens pro iPhone (součást aplikace Google)

TouchRetouch – zbavte se nechtěného objektu z fotografie 

Kolikrát se stane, že vytvoříte krásnou fotografii, ale nějaký detail na ní přebývá – například ošklivá skvrna na koberci, dráty elektrického vedení, odpadkový koš a podobně. Běžný uživatel si s tím bohužel neporadí, protože manuální odstranění pomocí Photoshopu je celkem pracné. Co to zkusit jinak? 

Digiskills: aplikace TouchRetouch

Aplikace TouchRetouch zvládá retušování levou zadní a není přitom potřeba nic umět. Stačí jen prstem zamalovat objekt, který chcete odstranit, a kliknout na tlačítko Go. Výborně tak odstraníte objekty, které mají za sebou pravidelné pozadí (tráva, moře, nebe, koberec…). Aplikace sice není zdarma, její pořízení se ale rozhodně vyplatí. 

TouchRetouch pro Android
TouchRetouch pro iPhone

LastPass – mějte svá hesla v bezpečí

Naše data se pomalu přesouvají do cloudu, což znamená, že jejich bezpečnost záleží na vámi zvoleném heslu. Proto je dnes tak důležité používat heslo silné a ideálně pro každou službu unikátní. Jak si ale takovou sérii hesel pamatovat? Pomůže skvělá aplikace LastPass.

Digiskills: aplikace LastPass

Tu si představte jako takový trezor pro vaše hesla. Jednoduše je sem uložíte a vždy snadno dohledáte. Jsou samozřejmě zašifrovaná a chráněna super heslem. To musíte zvolit opravdu silné a střežit jej. Při jeho odhalení by totiž útočník dostal všechna ostatní hesla naservírovaná na zlatém podnose. 

LastPass pro Android
LastPass pro iPhone

#DIGITIP: Chybí vám tu aplikace pro online komunikaci? Těm se věnujeme v samostatném článku, mrkněte sem.

SwiftKey – královna mezi klávesnicemi

Člověk napíše na telefonu kvanta textu, a to jak v pracovní, tak i soukromé sféře. Jak být produktivnější? Naučte se na telefonu rychle psát a pořiďte si lepší klávesnici. Podle nás je tou nejlepší vůbec SwiftKey. Nyní spadá pod Microsoft a je zcela zdarma.

Digiskills: aplikace SwiftKey

V čem vyniká? Rozložení klávesnice si můžete detailně přizpůsobit, stejně tak mnoho dalších funkcí. Tou největší zbraní je ale hlavně autokorekce a predikce slov. Klávesnice se pilně učí váš styl psaní a následně vám napovídá a pomáhá dokončovat celé věty. Ušetříte tak opravdu mnoho času.

SwiftKey pro Android 
SwiftKey pro iPhone

WakeMeHere – už nikdy nezaspíte zastávku

Cestujete často vlakem či autobusem a máte strach, že zaspíte? S touto aplikací se vám to již nestane. Nastavit si na telefonu budík na určitý čas je sice skvělé, ne vždy ale efektivní. Když má totiž vlak zpoždění, je vám to k ničemu.  

Digiskills: aplikace WakeMeHere

Proto přichází aplikace WakeMeHere, která nehlídá čas, ale zastávku. Jednoduše nastavíte místo, kde chcete, aby vás aplikace probudila. V momentě, kdy se k němu přiblížíte, se rozezní budík. 

WakeMeThere pro Android 
WakeMeHere pro iPhone

Feedly – sledujte své oblíbené weby na jednom místě

Skvělých článků a novinek je dnes spousta a skoro už ani není v lidských silách sledovat všechny zajímavé weby. Co si trochu pomoci a dostat výpis všech těch nejzajímavějších na jedno místo, do jedné aplikace?

Digiskills: aplikace Feedly

Přesně tak funguje aplikace Feedly, do které si přidáte vaše oblíbené webové stránky a ona vám je pak postupně servíruje. Podobnou alternativou pro české webové stránky je Tapito. 

Feedly pro Android / Feedly pro iPhone 
Tapito pro Android / Tapito pro iPhone

Stocard – slevové kartičky ve vašem telefonu

Ať už jste muž či žena, jistě máte účet u nějakého prodejce či obchodu, který vám zajišťuje slevy. Může se jednat o kartičky do kina, knihovny či jakéhokoliv jiného obchodu. Spousta lidí nosí tyto slevové kartičky v peněžence, která mnohdy praská ve švech. 

Digiskills: aplikace Stocard

Co si pomoci aplikací Stocard? S její aplikací přenesete kartičky do digitální podoby a u daného prodejce ji prostě jen ukážete. Díky tomu můžete s sebou nosit i desítky slevových kartiček a vaše peněženka si určitě oddechne.

Stocard pro Android
Stocard pro iPhone

Walli – obměňte svou tapetu mobilního telefonu

Co si budeme nalhávat, tapeta na mobilním telefonu odjakživa sloužila k určitému odlišení a zkrášlení celého zařízení. Hledáte inspiraci na originální obrázky? Vřele doporučujeme aplikaci Walli, která přináší souhrn krásných tapet pro váš telefon.

Digiskills: aplikace Walli

Obrázky do aplikace vkládají nezávislí malíři, a proto zde naleznete jedinečné kousky. Nechybí samozřejmě možnost zobrazit tapety podle kategorií, vyhledávání či žebříčky nejlepších a nejnovějších kousků. 

Walli pro Android
Walli pro iPhone

#DIGITIP: Chcete být v práci více produktivní, ale nejste si jistí, jak vám s tím může pomoct třeba váš telefon? Podívejte se na naše krátké videokurzy a naučte se šetřit svůj čas za pomoci digitálních vychytávek! 

Záchranka – aplikace, kterou snad nikdy nepoužijete

Možná si říkáte, proč doporučujeme aplikaci a nechceme, abyste ji museli někdy použít. V tomto případně to ale sedí. Aplikace Záchranka je skvělá a může zachránit lidské životy. V případě nouze můžete velice rychle zavolat pomoc a díky GPS v telefonu předat i svou lokaci. Zároveň v ní najdete spoustu instrukcí včetně první pomoci.

Digiskills: aplikace Záchranka

My jen budeme doufat, že se nikdy nedostanete do situace, kdy ji budete potřebovat. Pokud ale taková nastane, bude se aplikace hodit, protože v kritických momentech i sekundy hrají roli.

Záchranka pro Android
Záchranka pro iPhone

← Na předchozí stranu

Aplikace pro práci z domu, bez kterých to nepůjde
Produktivita

Aplikace pro práci z domu, bez kterých to nepůjde

Přesunula se vaše práce do domovů a ptáte se, jak pracovat efektivněji a lépe? V tomto článku vám…

Číst více
3. září 5 min čtení
Jak na lepší angličtinu v Digitálním Safari aneb tipy od Broni Sobotky
Webináře

Jak na lepší angličtinu v Digitálním Safari aneb tipy od Broni Sobotky

V Digitálním Safari přivítal Radim Chalupník milého a vždy usměvavého Broňu Sobotku, nadšeného…

Číst více
2. dubna 6 min čtení
Leadership na dálku: Co můžete udělat pro to, aby fungoval?
Produktivita

Leadership na dálku: Co můžete udělat pro to, aby fungoval?

Na internetu v době pandemie koloval přehršel různých vtípků, některé přitom pocházely i z…

Číst více
24. června 6 min čtení