Projekt NPO – DIGI pro firmu: Na vzdělávání od Digiskills můžete čerpat dotace
Jak už jste se možná přesvědčili (protože my ano), dotační programy jsou často zbytečně komplikované, a přestože mohou být motivovány vznešenými myšlenkami a cíli, často od nich dávají firmy ruce pryč, protože se chtějí vyhnout složité administrativě a nepřehledné byrokracii.
Projekt NPO – DIGI pro firmu je v tomto ohledu nenáročný (minimálně v porovnání s některými podobnými nedávnými iniciativami) a my vám jej stručně představíme, protože díky tomuto programu můžete získat dotace i na vzdělávání od Digiskills.
Projekt NPO – DIGI pro firmu je financován z Národního plánu obnovy a je v kompetenci Úřadu práce České republiky.
Pro koho je projekt určen
Projekt NPO – DIGI je určen pro firmy, které se chtějí přizpůsobit dynamicky se měnícím požadavkům digitálního světa a posunout digitální dovednosti svých zaměstnanců.
Hlavním cílem projektu je poskytnout dotace na školení, která pro zaměstnance zvolíte, aby zvýšili své digitální dovednosti.
- Příspěvek na úhradu nákladů činí 263,98 korun na osobohodinu, což je maximálně 21 118 korun na jednoho zaměstnance.
- Mzdový příspěvek činí 272,13 korun na osobohodinu (maximálně na 80 osobohodin), což je maximálně 21 770 korun na jednoho zaměstnance.
Příklad výpočtu dotace – kurz pro 15 osob, 40 hodin týdně:
15 × 40 × (263,98 + 272,13) = 321 666 korun.
Žadatelé o dotaci musí být například obchodní korporace, OSVČ, státní podniky, neziskové organizace, obce, kraje apod.
Podání žádosti probíhá prostřednictvím speciální aplikace, kterou najdete zde.
Po schválení je uzavřena dohoda mezi žadatelem a Úřadem práce ČR. Podrobné informace a podmínky najdete zde.
Koho vybrat?
Vzdělávání musí být zaměřeno na digitální a IT dovednosti a minimální rozsah vzdělávací aktivity je 16 hodin (doporučeno 20 hodin). Účast na vzdělávání musí být minimálně 80 % z celkového rozsahu hodin.
Výběr společnosti, která vám bude vzdělávání poskytovat, je tedy zcela na vás.
Jde jen o to, aby šlo o vzdělávání odpovídající podmínkám (tedy v oblasti digitálních dovedností, IT) a v požadovaném rozsahu a formě (například nelze čerpat dotaci na e-learning).
Samozřejmě, že dodavatel musí být subjekt oprávněný poskytovat vzdělávání za úplatu, tedy nesmí se jednat o vlastního interního zaměstnance.
Formy vzdělávacích aktivit
Program a výuka dotované prostřednictvím projektu NPO – DIGI pro firmu musí probíhat v pracovní dny mezi 6:00 a 22:00 hodinou a dotace můžete čerpat na vzdělávání, které probíhá v těchto formách:
- Prezenční forma
Vzdělávání probíhá osobně, účastníci a lektor jsou přítomni na jednom místě (učebna nebo pracoviště).
Pro prezenční výuku je nutné vést prezenční listinu, která je dostupná v aplikaci programu.
- Distanční forma
Výuka probíhá online jako videokonference. Distanční výuka musí probíhat v reálném čase a musí být pořízen záznam a seznam podpořených osob, které se zúčastnily.
Alespoň jeden účastník musí být fyzicky přítomen v učebně nebo na pracovišti (domov se nepočítá).
- Kombinovaná forma
Kombinuje prezenční a distanční vzdělávání podle potřeby.
Do kdy to trvá?
Termín ukončení vzdělávacích aktivit je nejpozději do 30. září 2025.
Jak vám můžeme pomoci?
V Digiskills se specializujeme na rozvoj digitálních dovedností zaměstnanců a nabízíme vzdělávací programy, školení a webináře, které mohou být financovány z projektu NPO – DIGI pro firmu.
S naším unikátním přístupem k digitálnímu vzdělávání vám pomůžeme nejen splnit podmínky programu, ale i skutečně transformovat vaši firmu.
- Zaměřujeme se na praktické znalosti a zajistíme, aby se zaměstnanci navzájem podporovali a inspirovali k efektivnímu využívání nových dovedností.
- Prezentujeme nové technologie a postupy tak, aby byly přístupné pro každého a mohli jsme vybudovat silný digitální mindset napříč společností.
- Naučíme vaše zaměstnance, jak maximálně využívat aplikace Microsoft 365 ke zvýšení produktivity a efektivity.
- Pomůžeme vašemu týmu zvládnout nástroje jako Copilot pro Microsoft 365, které integrují pokročilé funkce AI do každodenní práce.
- Připravíme vám školení na míru, které může zahrnout i další nástroje a technologie, jež vám usnadní práci a připraví vaši firmu na budoucí digitální výzvy.
Kde najdete více informací
Podrobné informace o projektu NPO – DIGI pro firmu jsou k dispozici na webových stránkách Úřadu práce České republiky.
Pro více informací o našich službách a možnostech, jak je využít v rámci projektu, nás kontaktujte.
S námi můžete tuto příležitost maximálně využít a posunout digitální dovednosti celého týmu.
S dotacemi vám pomohou odborníci
Žádost o dotace v projektu NPO – DIGI pro firmu není nic složitého, přesto jde stále o proces, který vyžaduje trochu pozornosti.
A pokud nemáte čas a energii na projížďku na vládním šimlu, existuje elegantní způsob, jak to řešit.
Obraťte se například na společnosti Enovation nebo Czech Cool Trade, které se zabývají vyřizováním dotací a dotáhněte to do zdárného konce.