← Na předchozí stranu

Rok 2021 v číslech aneb "DIGITAL as the new NORMAL"

14. ledna3 min čtení

V Digiskills jsme vzali rok 2020 jako přípravu na 2021. A věřím, že se nám to povedlo. Těší nás (troufnu si to říct za všechny v Digiskills), že se postupně slova jako digitální, hybridní, online, ... stala synonymem pro normální. Víme, že lidský kontakt je mnohdy nenahraditelný, ale maximální využití digitálních nástrojů ke zjednodušení a automatizace práce je to, co nám (lidem i firmám) pomáhá pracovat efektivně, elegantně, s lehkostí, ale zároveň systematicky a důsledně.

Filip Dřímalka uvádí svůj první letošní díl HOTCASTu slovy:

"Digitální mindset je jedním z nejdůležitějších předpokladů úspěchu v dnešním světě."

Jsme hrdí, že jsme překonali už tak dobré statistiky z roku 2020. Ve 2021 si naši klienti spustili neskutečných 1 145 628 videí a odstudovali více než 20 000 hodin. Také se nám podařilo překonat rekord v počtu registrovaných a nově se u nás zaregistrovalo 12 286 lidí. Nejvyšší nárůst pak vidíme v počtu odškolených hodin, který se meziročně téměř zdvojnásobil.

Naši lektoři tak strávili 1 455 hodin u našich klientů (ať už fyzicky nebo online).

Zajímavé je také srovnání statistik nejsledovanějších videí a kurzů v portálu Digiskills.cz. Zatímco loni vedly mikrokurzy Microsoft Outlook a E-mailová kultura, letos na bednu dostaly mikrokurzy týkající se Přehledu nástrojů 365, Práce v cloudu a MS Teams. U srdíčka nás hřeje především to, že se naši klienti více zajímají o nástroje, které mají dostupné a více využívají nových způsobů spolupráce.

Na co jsem obzvlášť hrdý, je celý tým Digiskills, který za těmi čísly a statistikami stojí. V minulém roce se nám podařilo dotáhnout několik nových vzdělávacích programů. Za zmínku stojí určitě Akademie digitální bezpečnosti nebo Automatizace v Power Automate.

Další pak ve spolupráci s našimi partnery. Např. Datová analytika v Power BI s Databrothers, Hybridní spolupráce a vedení na dálku s Flexjobs a Odyssey, Digitální projektové řízení se Shine Consulting.

Všechny tyto programy úspěšně zakotvily v naší nabídce. My ale nepolevujeme a chystáme další várku novinek pro rok 2022. Témata jako vizuální storytelling, digitální detox, mediální gramotnost. Také nové funkcionality v portálu digiskills.cz, které ocení jak manažeři spravující své studující zaměstnance, tak i samotní studenti.

Koncem roku jsme také upgradovali Digiskills assessment, sledujeme statistiky napříč trhem, máme téměř 15 000 odpovědí a jsme schopni srovnávat naše klienty v rámci jednotlivých témat (produktivita, bezpečnost, ...) s jednotlivými segmenty trhu.

Celým rokem nás provázel seriál Digitální Safari Honzy Dolejše. Pořad, kam si Honza zval lidi z praxe a společně diskutovali nad konkrétními tipy a triky spojené s digitálními technologiemi. Za zmínku stojí určitě Tomáš Baránek, Pavel Minář, Jiří Benedikt, Ondra Zukal, Filip Dřímalka, Pavel Matějíček a další.

Na takovou porci projektů a výzev jsme museli samozřejmě posílit i naše řady. Narostl nám počet zaměstnanců o 35 %, rovnoměrně na všech odděleních napříč celou firmou. Díky tomu jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli strasti a slasti 100% digitálního onboardingu. Vytvořili jsme si proto vlastní onboardingový kurz, který nám i nováčkům pomáhá držet rytmus v nelehkém nástupním období. Klasicky digiskillácky, tedy digitálně, neformálně a se špetkou punku.

Do dalšího roku Vám přejeme, ať jste obklopeni správnými lidmi, správnými technologiemi a jdete správným směrem!

Za Digiskills.cz, Radim.

← Na předchozí stranu

Carsharing jako firemní inovace? Přehled služeb pro rok 2021
Inovace

Carsharing jako firemní inovace? Přehled služeb pro rok 2021

Vozový park firmy nemusí být považován za klíčový aspekt života firmy. Prevencí na problémy s…

Číst více
29. ledna 7 min čtení
Tipy na aplikace, které zachraňují životy
Inovace

Tipy na aplikace, které zachraňují životy

V dnešní uspěchané době, jsme neustále pod tlakem, ve stresu, zavaleni úkoly, „tudůčka“ nás…

Číst více
27. října 2 min čtení
Průvodce pro digitální cestovatele
Webináře

Průvodce pro digitální cestovatele

K létu neodmyslitelně patří nejen točená zmrzlina a uzavírky na dálnici, ale také cestování a…

Číst více
20. července 3 min čtení