← Na předchozí stranu

Snídaně s Copilotem: Ukázkové prompty

30. května3 min čtení

Copilot je výkonný pomocník, který dokáže značně usnadnit každodenní práci.

Abyste však mohli jeho potenciál plně využít, je důležité vědět, jak správně zadávat prompty.

Podívejte se na několik ukázek a tipů, jak zadávat prompty pro různé aplikace a situace, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

Copilot Chat

Příklad promptu: „Včera jsem byl celý den na konferenci. Teď mám zhruba 2 hodiny času na to, abych odbavil ty nejpalčivější úkoly. Shrň mi prosím, čemu bych měl za posledních 24 hodin věnovat pozornost. Projdi všechny relevantní týmy, chaty i e-maily, kterých jsem součástí.“

Tip:

  • Buďte konkrétní: Uveďte časový rámec a kontext, aby Copilot věděl, co přesně potřebujete. Například zde je uveden časový rámec 24 hodin a specifikace, že se má podívat na týmy, chaty i e-maily.

Outlook

Tlačítko Shrnutí.

Tip:

  • Jasná akce: Pokud potřebujete provést konkrétní akci, v aplikacích, jako je Outlook, najdete předdefinované akce dostupné přes dedikovaná tlačítka.

Copilot Chat

Příklad promptu: „Dohledej mi informace o projektu Assessment.“

Tip:

  • V jednoduchosti je krása: Používejte jednoduché a přímé věty. Není třeba zadávat složité instrukce, pokud je úkol jasný.

Outlook

Příklad promptu: „Odepiš na tento mail v mém stylu a českém jazyce. Na začátku musí být pozdrav a oslovení, na konci poté rozloučení a podpis. V těle e-mailu by mělo být .“

Tip:

  • Formátování: Pokud e-mail vyžaduje specifický formát nebo styl, jasně to uveďte, čímž Copilotu usnadníte vytvoření e-mailu dle svých potřeb.

Teams

Příklad promptu: „Připojuji se na tento meeting se zpožděním 15 minut. Shrň mi, co se zatím stalo a poté mi dej návrhy, kam bych měl meeting směřovat.“

Tip:

  • Kontext schůzky: Specifikujte, že potřebujete shrnutí dosavadního průběhu a návrhy na další kroky. Tím zajistíte, že Copilot poskytne relevantní informace a návrhy.

Whiteboard

Příklad promptu: „Navrhni mi nápady, jak bychom mohli kreativně odprezentovat náš nový produkt, který uvádíme na trh. Produkt se týká vzdělávání v oblasti digitálních technologií a je zaměřen na velké firmy.“

Tip:

  • Detailní popis: Poskytněte dostatek informací o produktu a cílové skupině. Copilot tak bude moci navrhnout nápady, které budou relevantní a kreativní.

Teams

Příklad promptu: „Nyní mám za úkol připravit shrnutí brainstormingu pro mého nadřízeného, @Jan Dolejš. Nejdříve mi stručně shrň, o čem schůzka byla a kdo se jí účastnil. Poté shrň přehledně do seznamu všechny důležité nápady, které na schůzce padly. Dále vypiš všechny úkoly, které byly na schůzce rozdány, včetně termínu splnění a přiřazených osob.“

Tip:

  • Struktura: Jasně rozdělte požadavky na jednotlivé části, aby Copilot mohl poskytnout strukturované a přehledné informace.

Word

Příklad promptu: „Na základě tohoto zápisu ze schůzky mi vygeneruj zprávu pro mého nadřízeného, kde popíšeš stav tohoto projektu. Zpráva musí být stručná, ale výstižná.“

Tip:

  • Stručnost: Uveďte, že chcete stručnou a výstižnou zprávu. To pomůže Copilotu zaměřit se na klíčové body a vyhnout se zbytečným detailům.

Závěr

Používání Copilota může značně zefektivnit vaši práci, pokud víte, jak správně zadávat prompty.

Dodržováním výše uvedených tipů zajistíte, že vaše požadavky budou jasné a Copilot vám poskytne přesně to, co potřebujete.

Pokud byste chtěli práci s Copilotem ještě posunout, podívejte se na naši Akademii Microsoft Copilot 365. Jestli chcete představit Copilota celé firmě a všechny důkladně proškolit, dejte nám vědět.

← Na předchozí stranu

Dlouho očekávaná funkce Breakout Rooms v Microsoft Teams. Jak ji použít v praxi?
Inovace

Dlouho očekávaná funkce Breakout Rooms v Microsoft Teams. Jak ji použít v praxi?

Představte si situaci, kdy máte v práci online poradu například v 30 lidech. Nebo jako učitel máte…

Číst více
26. ledna 3 min čtení
DEX: Co je to ta Digital Employee Experience?
Buzzwords

DEX: Co je to ta Digital Employee Experience?

Lidé chtějí mít v práci k dispozici technologie a digitální nástroje, díky kterým mohou pracovat…

Číst více
22. září 3 min čtení
Nejlepší aplikace pro online spolupráci a komunikaci
Produktivita

Nejlepší aplikace pro online spolupráci a komunikaci

V posledních dnech jste nás zahltili spoustou dotazů: Jaká aplikace je vhodná pro videohovory?…

Číst více
0 min čtení