Adopce Google
Workspace

Office 365
More than 500 companies trust us
Logo Škoda Logo ČSOB Logo ZPMV Logo ČEZ Logo Letiště Praha Logo Fresenius

Why digital adoption with Digiskills?

Přechod do cloudu a využití moderních technologií je pro společnost velkou změnou a pouze instalace nástrojů nestačí. Pomůžeme vám od začátku až do konce. Motivujeme a inspirujeme, podpoříme teamleadery, naučíme všechny zaměstnance digitální dovednosti. Vše pak promítneme do nových týmových dohod. Postaráme se o to, aby změna byla trvalá.

Firemní řešení Google Workspace na jednom místě hladce integrují vše, co se svým týmem potřebujete k práci. Od tabulek a dokumentů, přes Gmail, Drive a Calendar, až po týmovou spolupráci v Google Meet a Spaces. Naučíme vás využívat Google Workspace naplno, aby vám nástroje zjednodušovaly život.

Have you deployed Google Workspace and it still doesn’t bear fruit?

How the adoption of Google Workspace works?

 • Digital adoption is an academy for the whole company. It combines different educational formats and it aims at specific groups of employees, at company management and rank-and-file employees, at specific departments, specific teams and individuals.
 • We will find out, what you need

  We will map out the needs of your company and the availability of individual digital tools.

 • We will find out, how you're doing.

  Thanks to Digiskills Assessment we will map out, how you're doing with digital skills.

 • We will suggest your whole educational journey

  Based on the input information and the Digiskills Assessment, we will propose a complete list of activities and teams that need to be taught to people

 • We get you excited and inspired

  We will arrange motivational workshops for selected groups, we tune the change process to a positive wave

 • We teach

  We will arrange motivational workshops for selected groups, we tune the change process to a positive wave

 • We save the know how

  We will create a system of team rules and agreements on how to use individual tools in teams and we will train so-called ambassadors who will further spread awareness about digital technologies

References of clients who have already used
adoption of Google Workspace

Díky spolupráci s Digiskills jsme poznali nástroje, o kterých jsme do té doby neměli tušení, zorientovali jsme se v prostředí Google Workspace, naučili se ho lépe používat a dokázali jsme některé rutinní procesy zautomatizovat. To nám usnadnilo a zefektivnilo naši práci. Oceňujeme formu online webinářů a pořízení záznamu, ke kterým se tak můžeme vracet a využívat je jako školení pro nové zaměstnance. Moc děkujeme za spolupráci a všem zájemcům, kteří chtějí posunout své digi dovednosti, ji můžeme jen doporučit.

Avatar

Ing. Hana Brnická

Domácí hospic Vysočina, o.p.s.
Žena s mazanicí

What else do you
need to know?

 • We tailor each adoption.
  Digital tools, employee involvement, a dedicated space for education will all affect the formats of education, the number of workshops and the length of the educational program itself.
 • Google Workspace to one's fingertips
  It's not just Gmail, Calendar, Docs, Sheet and Slides, but Drive, Meet, Fomrs, Jamboard, Spaces, Keep or Sites. Do you manage it all?
 • Further digital academy
  Do you use apps other than Google Workspace? Connect it to the whole digital transformation story. It can be Trello, Asana or others.
 • Give your employees space for their development.
  Regardless of your position in the company. One needs to manage creation of automation in Apps Script, other needs to set the teams agreements for work in Sites and Meet.

Let's finally change it together!

Contact us and we will show you the whole adoption process step by step.