Pluginy pro ChatGPT jsou moduly rozšiřující (svým způsobem „vylepšující“) funkčnosti základního modelu. Pluginy přidávají další funkce, jako je schopnost odpovídat na konkrétní druh dotazu nebo mohou změnit způsob, jakým chatbot interaguje s uživatelem. Takže co to je, kde to je a na co to je? Jdeme na to!
Do Digitálního safari, které určitě pravidelně sledujete (a jestli ne, tak vřele doporučujeme), si Honza Dolejš tentokrát pozval Daniela Hejdu, etického hackera a spoluzakladatele společnosti Cyber Rangers. Dan představil několik užitečných nástrojů a aplikací, které využívá ve své práci, a poskytl nám cenné tipy, na co si dát v online světě pozor.
Technologické centrum Praha (TC) se zabývá podporou výzkumu, vývoje a inovací. Cílem organizace je podporovat spolupráci mezi výzkumnými institucemi, univerzitami a průmyslem, poskytování informací, poradenství a expertíz v oblasti technologií a inovací i pomoc při získávání financování pro výzkumné projekty. Jak taková organizace s obsáhlou agendou, decentralizovanou strukturou a akademickou kulturou zvládla přechod na Microsoft 365?
Umělá inteligence na nás skáče ze všech stran. Nyní naskočila i do skvělé aplikace MIRO! Jupí!
Gamifikace neboli aplikace herních prvků do ne-herního kontextu se stává stále oblíbenější metodou pro zvyšování angažovanosti, motivace a produktivity zaměstnanců. I my si rádi hrajeme, proto se Eva Jokes, lektorka digitálních dovedností, a Šárka Nečasová, guru v oblasti HR, zhostily webináře Gamifikace v HR světě, ve kterém se zaměřily na herní prvky v HR procesech a ve vzdělávání zaměstnanců.
Chatboti a další AI nástroje jsou výkonnější, chytřejší a dostupnější než kdykoliv předtím. To, co se ještě před pár lety zdálo jako pomýlená futuristická vize, se stává realitou a všichni už vědí, že AI umí daleko víc než naservírovat playlist na míru ve Spotify. Ale nadšení střídají obavy. Vezme nám umělá inteligence práci? Jak můžeme obstát ve světě, kde už AI umí pomalu všechno?
Midjourney je nástroj poháněný umělou inteligencí, který umožňuje tvorbu unikátních vizuálních výstupů. Jednoduše řečeno: s Midjourney budete snadno tvořit úžasné obrázky. Jak na to? Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou začít. Přesvědčte se na vlastní oči, co s umělou inteligencí dokážete.
Proč automatizovat? Jak nastavit správný „automatizační mindset“ ve firmě? Honza Dolejš vám vysvětlí, jak byste měli automatizaci vnímat z pozice lídra. Žádná suchá fakta, nudné statistiky a odborná hantýrka, ale webinář nabitý ukázkami z praxe, z naší praxe, z velice dobře fungující praxe. A takovou můžete mít i vy. Jak na to?
Chrome od Googlu patří mezi nejpopulárnější internetové prohlížeče a již několik let neochvějně dominuje trhu. Chrome válcuje konkurenci zejména rychlým načítáním webových stránek, stabilitou, bezpečností, přehledností, pohodlnou synchronizací a bohatou nabídkou rozšíření. A právě o těch bude dneska řeč! Pojďte se mrknout na pár zajímavých rozšíření, které z vašeho Chromu udělají nadupaný nástroj plný AI vychytávek.
Využití herních technik ke zvýšení angažovanosti v neherní činnosti, tedy gamifikace, je v oblasti vzdělávání velkým trendem. E-learningové kurzy založené na hrách nebo vzdělávací aktivity s prvky gamifikace se objevují čím dál častěji, a to i ve firemním prostředí. Ptáte se proč? Protože to skvěle funguje! Herní aspekty zvyšují zapojení do výuky a dokážou motivovat zúčastněné. Pojďme se podívat na to, co je gamifikace a proč má takový ohlas.
Podívejte se, jak s pomocí umělé inteligence vytvořit osnovu, poutavé nadpisy, obsah, grafiku lahodící oku i kompletní prezentaci na pár kliknutí. To prostě musíte vidět!
Umělá inteligence mění způsob, jakým se učíme a pracujeme. Pokud ji správně používáte, může vám usnadnit řadu úkonů. S nástrojem ChatGPT už si možná „tykáte“ a zkoumáte, co všechno umí. Zkuste několik postupů, které vám přinesou zajímavé výstupy aneb ChatGPT není jen „Google na steroidech“, ale umí toho mnohem víc!
ChatGPT vzal svět útokem a není snad obor, ve kterém by pro něj nebo jeho AI souputníky nebylo využití. Umělá inteligence, automatizace a další technologie jsou zkrátka všude. Víte, jak se na nové technologie dívají vaši zaměstnanci a kolegové? À propos, zeptali jste se jich vůbec?
Umělá inteligence se prosazuje ve velkém a jedním z lídrů v této oblasti je společnost Microsoft, která intenzivně spolupracuje s OpenAI. Po úspěchu vyhledávače Bing, kterému AI pomohla překonat milník 100 milionů uživatelů denně, představil Microsoft další trhák – službu Copilot, která nadobro změní kancelářskou práci. Opravdu!
Krátká autentická videa o délce 15 až 60 sekund, výzvy, interakce, dramatické a srdceryvné výlevy, legrační momentky a geniální algoritmus generující nekonečný feed zábavy – to je TikTok! Odborníci na kybernetickou bezpečnost ale doporučují aplikaci ideálně smazat a nepoužívat. Proč?
Už jste slyšeli tolik vzletných frází o AI, že vám jde hlava kolem? Chcete využívat AI, ale nevíte, jak na to? Máme pro vás výběr toho nejlepšího z našeho historicky nejúspěšnějšího webináře „AI: stop teorii“! Téměř 500 z vás se připojilo k webináři a zde jsou nástroje, které vám Honza představil.
Členský svaz Mezinárodní florbalové federace Český florbal (ČF) je synonymem florbalu na tuzemské scéně. Aktuálně je členem ČF více než 76 tisíc hráčů a v jedné sezóně se pod záštitou ČF odehraje přes 30 tisíc zápasů. To znamená pochopitelně hodně aktivity pro hráče, zábavu pro fanoušky, ale také administrativu a organizační procesy na straně ČF. Český florbal je však příkladem toho, jak nadšení pro digitální inovace mohou naprosto změnit pravidla hry.
O aplikaci ChatGPT jste už určitě slyšeli, dost možná jste si ji zkusili a třeba ji i běžně používáte. Stejně tak DALL-E 2, nástroj využívající AI pro generování obrázků, vaší pozornosti určitě neunikl. Výčet užitečných AI nástrojů je ale daleko rozmanitější – pojďte se podívat na několik toolů, které možná neznáte, ale rozhodně stojí za to je prozkoumat!
Slíbili jsme, že letos budeme hodně „šlapat“ do AI, abychom vám mohli přinášet tipy, vychytávky, rady a pomohli vám zorientovat se v záplavě nových a skvělých aplikací. Tak tady to je!
Ve snaze obstát a dobýt digitální svět hledají společnosti přístupy, jak zefektivnit činnost a procesy a stát agilnějšími. Největší změny a posuny přinášejí pochopitelně nové technologie, nástroje a přístupy. Ať už jde o nový hardware, cloudová řešení, různé gadgety, aplikace nebo přístupy – tento trend prostupuje všemi odděleními a oblastmi firmy, HR nevyjímaje. Které trendy budou dynamiku řízení lidských zdrojů ovlivňovat v nadcházejícím roce?
Rok 2022 byl pro Digiskills plný výzev, ale také úspěchů. Neustále sledujeme nové trendy v oblasti digitálních technologií a v uplynulém roce jsme vytvořili nové digitální digitální akademie: třeba Automatizace v Power automate, HR heroes nebo Vizuální storytelling.
Automatizace je fenomén, který vás musí doslova pohltit, aby fungoval a měl opravdu přínos. Různé nástroje, které můžete začít používat klidně hned a bez zkušeností, si však necháme na jindy. Jádro automatizace totiž nespočívá v technologiích, ale v mindsetu. Jak takový mindset nastavit? Jak udělat z automatizace téma, které bude rezonovat napříč celou firmou? To u nás dobře víme a o své zkušenosti se rádi podělíme!
Kvalita záznamu běžné webkamery vám nestačí? Pojďte to vyřešit elegantně, a hlavně účinně. Máme pro váš šikovný tip, díky kterému budete nejen dobře vidět při online schůzování, ale dostanete k dispozice také pokročilé funkce, jako jsou třeba snímání stolu nebo studiové osvětlení. Nepotřebujete přitom upgradovat celý notebook, protože výkonnou webkameru máte možná ve své kapse. Jestli používáte iPhone se systémem iOS 16 a počítač s macOS Ventura, měli byste rozhodně zkusit vychytávku nazvanou Continuity Camera (v české verzi se funkce jmenuje Fotoaparát přes Kontinuitu) a proměnit svůj smartphone ve skvělou webku.
Práce z domova, respektive odkudkoliv, přináší výhody zaměstnancům i zaměstnavatelům – ostatně většina z nás se o tom už přesvědčila na vlastní kůži. Tentokrát se ale nebudeme zabývat tím, jak moc všem prospívá, že nemusejí ztrácet čas dojížděním a jak se šetří náklady za pronájem kanceláře. Podíváme se na firemní kulturu – vytvořit a rozvíjet takovou silnou firemní kulturu na dálku je totiž docela výzva!
Očekávaný update operačního systému iOS je zde! Apple představil novinky v iOS již na začátku června tohoto roku. Uživatelé tak věděli, na co se můžou těšit, ale do ostrého provozu byl uveden až od 12. září. Jaké jsou podle nás ty největší vychytávky, se kterými Apple pro operační systém iPhonu přišel? Tady je pár z nich.
Chcete ovládnout digitální nástroje ve svůj prospěch? Vnímáte přínos technologií a baví vás objevovat způsoby, jak si díky nim usnadnit práci a ulehčit život?
Vizuální vjemy na nás dnes působí ze všech stran, na sociálních sítích, při komunikaci za pomoci smajlíků, ale i venku mimo online svět. Když se podíváme do firemního prostředí, nadále však převažují prezentace plné textu bez vizuálních a interaktivních prvků, ve kterých je obtížné se orientovat a zachytit hlavní myšlenku.
Užíváte si léta a prázdnin? Ať máte dovolenou za sebou nebo teprve před sebou, tipů na skvělé knihy není nikdy dost. Dnes jsme si pro vás připravili hned 3 zajímavé knihy na téma digitálního detoxu.
Buzzwordy jako digitalizace, automatizace procesů nebo robotizace pozorujeme na internetu už pěknou řádku let. Co si pod pojmy ale vlastně představit? Zjednodušeně řečeno se jedná o optimalizace, které využívají moderní technologie, ať už cloudové, mobilní, analytické nebo sociální.
Na začátku června proběhlo finálové vyhlášení ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2022 a my jsme měli tu čest být u toho! A to nejen u samotného finále, ale rozjeli jsme se i do všech regionálních kol. Diskutovali jsme na téma digitalizace HR a poodhalili jsme i náš připravovaný program HR Heroes.
Firemní kultura je naším největším benefitem, který můžeme nabídnout. Sami ji společně tvoříme, rozvíjíme, žijeme. Mnohdy se nám však těžko popisuje, protože stojí na osobních příbězích a jednotlivých situacích. Nakoukněte, jak to funguje u nás!
Znáte základní pravidla bezpečného pohybu v digitálním světě? Nejdřív jsme si pro vás připravili malou hru - jdete do toho?
Mediální gramotnost a schopnost odhalit dezinformace nám může někdy i zachránit život nebo zdraví. Je skoro jedno, jestli se blíží volby, šíří se pandemie, nebo sledujeme válečné konflikty. Veřejný prostor se okamžitě zaplevelí zprávami ze všech různých zdrojů, všech různých názorů, na všech možných platformách. Jak to přežít a zachovat si zdravý rozum?
Našli jste super kolegu a plácli jste si na spolupráci? Rozjíždíte přípravy pro jeho / její nástup a zároveň máte ve firmě MS 365. Při představě hory dokumentů, minimálně 10 mailů na nováčka i na kolegy máte osypky? Začněte s Forms, stačí všechno jen naklikat.
Jsou důležité, nejen, pokud firma rychle naroste, nebo pokud přejde skokově do remote / hybridního způsobu práce. Ukazují, jaká je struktura firmy, kdo je kdo a kdo za co zodpovídá. Mnohdy obsahují i kontakty nebo jiné detailnější informace. Každopádně by měly být: - Praktické a přehledné - Jednoduché na úpravu a udržování při změnách - Ízy tů šér Podívali jsme se proto na nejčastější aplikace, které se pro tvorbu organigramů využívají.
Rok 2021 byl snad ještě rychlejší a kratší, než ty předchozí. Loni jsem ve svém shrnutí roku 2020 psal hodně o covidu a potížích, které našim klientům přinesl. Letos nebudu.
V nadcházejícím seriálu věnovaném bezpečnosti (nejen) na internetu se v příštích dvou měsících zaměříme na rozmanité aspekty našich digitálních životů. V prvním díle budeme diskutovat zejména o tom, jak moderní technologie ověřují, že ten, kdo se právě pokouší přihlásit, je oprávněným uživatelem. Znalost procesů autentizace totiž výrazně pomůže k tomu, abyste si dokázali nastavit správné heslo, ale také posílili bezpečnost dalších přihlašovacích metod.
Na internetu v době pandemie koloval přehršel různých vtípků, některé přitom pocházely i z pracovního prostředí a byly zatraceně pravdivé. „Kdo je ve vaší firmě driverem inovací?“ ptal se jeden z nich. „CEO? Nikoliv. CTO? Taky ne. COVID? Ano!“ Tak moc se změnil způsob, jakým pracujeme. Zejména pro střední a nižší management se výrazně proměnilo spektrum úkolů, dovedností a znalostí, které pro efektivní řízení na dálku musí mít. A ani vy určitě nechcete zůstat pozadu.
S blížícím se létem se po téměř roce znovu otevírá šance pohodlně vycestovat. Přemýšleli jste o tom, že si dovolenou trochu prodloužíte a čas od času ji spojíte s prací? My v Digiskills pracujeme na dálku - a to i ze zahraničí - často, a tak vám přinášíme vyzkoušené tipy na ideální místa, kde si tzv. „remote office“ opravdu užijete.
Pokud pracujete v mezinárodním prostředí, určitě čas od času využijete služby automatického překladače. Pomůže rychle prostudovat dokumenty v jazycích, kterým nerozumíte, a v omezené míře může sloužit i pro přípravu prvotního překladu, který následně manuálně zkontrolujete a očistíte o případné nepřesnosti. O to, aby jich bylo co nejméně, se v případě překladače DeepL stará neuronová síť, a vede si nadmíru dobře.
Ať už potřebujete zakrýt nepořádek v pokoji, zaujmout klienta stylizovanou virtuální kanceláří nebo chcete jenom kolegy překvapit zajímavým místem za svými zády, máme pro vás řešení!
Ztrácíte se v nabídce aplikací z dílny Microsoftu? Teams, SharePoint, OneNote… Po čem sáhnout?
I po roce musí mnoho z nás pracovat z domova. Co bylo dříve pouze benefitem, je dnes zkrátka nutností. Tento způsob práce má nejen mnoho výhod, ale i svých stinných stránek. Které to jsou?
Jedním z nejlepších přístupů k digitálním kompetencím je Evropský rámec digitálních kompetencí neboli DigiComp 2.0, vytvořený v roce 2013 Evropskou komisí. Ten se stal základem pro mnoho iniciativ vedoucích ke zlepšení úrovně digitálních kompetencí.
Doba covidová přinesla do našich životů mnoho změn. Jednou z nich je i častější práce na homeoffice a řešení schůzek z prostředí domova. Má to své výhody. Nemusíte cestovat na schůzky, díky čemuž ušetříte čas i peníze. A schůzek zvládnete více. Navíc můžete spodní část těla ponechat v domácím oblečení. :-)
S nástroji jako Integromat lze dosáhnout velkého zjednodušení a zrychlení digitalizace společnosti nebo týmu. I pro jednotlivce dokáže ušetřit hodiny manuální práce, a to bez znalosti jakéhokoliv programovacího jazyka. Tato online platforma vyniká svou schopností propojit stovky aplikací, které mezi sebou normálně komunikovat nemohou. Poslouží pro jednoduché i robustní a mezi provázané automatizace obsluhující drtivou většinu firemních procesů.
Vozový park firmy nemusí být považován za klíčový aspekt života firmy. Prevencí na problémy s firemním vozovým parkem může být třeba carsharing. Přinášíme přehled carsharingů, které jsou v roce 2021 firmám, jako je ta vaše, k dispozici.
Představte si situaci, kdy máte v práci online poradu například v 30 lidech. Nebo jako učitel máte online hodinu se svými žáky. A účastníky této online schůzky potřebujete rozdělit třeba do pěti skupin po šesti lidech, aby mohli samostatně pracovat na nějakém úkolu. Následně chcete všichni opět plynule pokračovat. Jak na to?
Jaký byl rok 2020 pro nás v Digiskills.cz? Jak zatočila s naším působením covidová pandemie? Jak se s tím poprali naši lektoři? Podívejte se pod pokličku našich statistik.
Na každého z nás je toho někdy jednoduše moc. A zvláště před Vánoci. Řešením může být digitální detox.
Myslíte, že používání digitálních technologií při práci je dnes standard? Z dat našeho Digiskills Assessmentu často vyplývá pravý opak. Pojďte se podívat, jaké odpovědi jsme nasbírali u více než 4 tisíc lidí. Odpovědi vás možná překvapí.
My v Digiskills jsme velcí milovníci technologií. Máme proto velkou radost, když nejsou pouze hračkou, ale dokážou opravdu pomáhat. Chceme proto podpořit aplikaci eRouška 2.0 a vyzýváme firmy a naše zákazníky, aby její stahování doporučovali ostatním. Pojďte do toho s námi. #inovaceproticovid
Prázdniny skončily, děti usedly do školní lavic a my se z dovolených pomalu vracíme do pracovního kolotoče plného povinností. Jak si poradit s kupou úkolů, schůzek a deadlinů? To vám poradíme v našem článku.
Přesunula se vaše práce do domovů a ptáte se, jak pracovat efektivněji a lépe? V tomto článku vám představíme sadu aplikací a nástrojů, bez kterých si práci z domova neumíme představit.
Na Digiskills najdete kurzy pod hlavičkou Mozek v kondici. Téma není na první pohled technologické, ale úzce souvisí s produktivitou a nakonec i s těmi technologiemi.
Chystáte se na dovolenou, víkendový výlet, obchodní cestu za klienty nebo jen denně usedáte za volant nebo do MHD? Každodenní i příležitostné cestování může být pro vás díky aplikacím o mnoho snadnější. V Digiskills.cz jsme pro vás vybrali ty nejlepší, které by ve vašem mobilním zařízení rozhodně neměly chybět. Ať už je váš cíl cesty pracovní nebo osobní, ať si zvolíte jakýkoliv dopravní prostředek, s těmito aplikacemi se nikdy nikde neztratíte.
Dnešní doba je taková, že není v našich silách si pamatovat všechny úkoly a závazky, které se na nás valí. Ideálním pomocníkem jsou proto aplikace pro správu úkolů. Dnes pro vás máme přehled těch nejlepších. Které to podle nás jsou? Ukážeme v článku.
Společnost Konica Minolta patří mezi technologické lídry a ve svém portfoliu má vedle tiskových řešení a chytrých kamer také širokou škálu služeb souvisejících s digitalizací – od řízení dokumentů ve firmě přes vytěžování dat, po implementaci nástrojů Microsoft do firem.
Ocitli jste se na home office a nejste si jistí, jak se s prací z domu poprat? Mají s tím problém vaši zaměstnanci? Otevíráme naše vzdělávací programy zaměřené na práci na dálku, tak abyste využili aktuální situaci ve svůj prospěch.
Technologie Microsoft 365 zažívá v posledních letech obrovský rozmach a mnoho společností přechází na toto řešení. Ať už člověk školí či konzultuje témata spojená s efektivitou, komunikací, procesy, vztahy či dalšími tématy spojenými s prací uvnitř společností a týmů, na Microsoft 365 narazí. Pokud chcete dodat vašim klientům prvotřídní služby, je nutné prostředí Microsoft 365 znát. Pomůžeme vám.
Kreativitu v práci a multitasking. To ve své firmě prosazuje Štěpán Bartyzal. Pojďte se inspirovat jeho pracovními návyky, které by prý nikdo neměl opakovat. :)
Odborníci předpovídají, že v roce 2020 překročí výdaje na iniciativy spojené s digitální transformací 2 biliony dolarů. To představuje obrovské množství investic napříč odvětvími. Podívejte se na 6 způsobů, jaké iniciativy mohou pomoci s digitální transformací.
Hádanka: Můžete to dělat na cestách, z kavárny nebo třeba i z postele. Co máme na mysli? Přece práci! Technologie neustále postupují dopředu, co platilo včera, je už dnes zastaralé. To se netýká pouze hardwaru, ale i způsobu práce.
Radikální otevřenost se propsala do rozhovoru s Petrem Pouchlým na každém jeho řádku. Buď si ho zamilujete, nebo vám bude protivný od začátku až do konce. Nic mezi tím rozhodně není možné. Nám se ovšem přihodilo to první.
Nelze popřít, že digitál zásadním způsobem proměňuje obchodní systémy, technologie, vztahy se zákazníky i zaměstnanci. Být úspěšnou organizací v roce 2018 znamená dělat digitální business. Jak ho zavést? Začněte těmito 5 kroky.
Agilita je pádlo v divokých vodách rychle se měnícího trhu a zároveň štít proti drsným ekonomickým dopadům digitálního zakrnění. Poznejte základní principy agilního řízení projektů a zařaďte ji do svých firemních procesů.
Digitální snídaně je příjemné posezení při zdravém jídle okořeněné směsí know-how od expertů na digitální technologie. Vyzkoušejte i vy neformální setkání ve vaší firmě a prodiskutujte s námi novinky a inovace z oblasti digitalizace. Dobrou chuť!
Startup Day je oslava inovativních nápadů, při které se probudí inovační nálada mezi zaměstnanci firmy. Ideální povolený doping pro firemní inovace. Rozšiřte si obzory, poznejte inovativní hráče na trhu a najděte společně vhodnou formu spolupráce.
Aplikací na online formuláře jsou desítky. Všechny umí více méně to samé, ale s každou se pracuje jinak. To nezjistíte, dokud si to sami nevyzkoušíte. Anebo nepřečtete moje vlastní zkušenosti. Nezaujatě to nešlo. Kdo chce čistě objektivní srovnání, zde nepochodí.
Kolik důvodů potřebujete k přesvědčení o něčem, co je zjevné? Více než 10 jich nemáme, o to jsou ale pádnější. Digitalizace není trend, který za pár let vystřídá něco jiného. Digitalizace je přirozený vývoj, s kterým můžete začít prakticky ihned!
Microlearning je proces učení rozvržený do mikro dávek, na které si najdete čas i v ten nejhektičtější den. Taková vzdělávací jednohubka. Člověku zbývá na učení 1 % času týdně. To jsou 3 minuty, během kterých se dá naučit něco, co vám získá další čas.
Digitální transformace je proces přeměny z neohrabané housenky k elegantnímu motýlovi. Přičemž zmiňovaný hmyz je paralelou pro vaši firmu. Neztrácejte až 500 hodin času ročně kvůli nedostatečnému využívání digitálních technologií.
Digitalizace je nezastavitelný děj, díky kterému fyzické nástroje a činnosti získávají digitální podobu. Jedničky a nuly na scénu! Digitalizace přináší netušené možnosti. Jejich společným jmenovatelem je rychlost a jednoduchost.
Pokud jste jako většina lidí, je pro vás time management stále nerozlousknutým oříškem. Někdo s časem bojuje více, někdo méně, ale všichni svorně tvrdíme, že ho máme málo. Dnes se s vámi podělíme o 4 návyky, které s organizací našeho času udělaly úplné divy.
Že nemáte kvůli práci čas na osobní rozvoj? Tak se rozvíjejte přímo svou prací, tak jak to dělá Jan Mašek z Red Buttonu. Proč vstává za svítání a co občas vymění za sklenku vína se svou ženou? Tak skvělý rozhovor si nemůžeme nechat pro sebe!
„Nestíhám.” „Nezvládám to.” „Na to nemám čas.” Tyto a jim podobné fráze se ve slovníku českých manažerů vyskytují na náš vkus až příliš často. Nevidíme to rádi... Co jiného nám zbývá, než se s tím pokusit něco udělat. Přesvědčte se.
Náplň práce asistentek je každý den velice pestrá. Administrativa je sama o sobě časově náročná záležitost, ale každá práce se dá usnadnit. Pojďme si představit sadu aplikací, kterými moderní asistentka zasadí tvrdý úder v boji proti plýtvání času.
Onboarding je pořádná porce práce, ale když si ho uvaříte “na inovativno”, nebude vám po něm těžko a nový zaměstnanec si na něm pochutná. Podívejte se na pár tipů, jak onboarding nových kolegů zvládnout s lehkostí a maximálně efektivně.
Máme pro vás vzkaz od našeho chatbota Amose. Prý má něco důležitého na srdci. A co na srdci, to na blogu – platí u nás.
Jak nejlépe naladit ve firmě inovační náladu a trochu se vymanit z pracovních stereotypů? Jednoznačně prostřednictvím inovačního eventu v podobě Startup Day. ČSOB a její jarní SMART Startup Day budiž vám tomu důkazem. Jaký byl se dozvíte v naší reportáži.
Situace na denním pořádku: vašemu pracovnímu PC chybí odhodlání. Každé ráno mu trvá i několik minut, než se nakopne. Problém bývá v automaticky spouštěných aplikacích po startu počítače. Díky tomuto článku si je nastavíte a problém vyřešíte sami.
Než se bezhlavě vrhnete do rozvoje svých digitálních kompetencí (chvála křemíkovému bohu za takové odhodlání), zadržte přeci jen na chvíli (či dvě) a věnujte nejdříve čas tomu, že si sami pro sebe zhodnotíte, jak na tom ve skutečnosti s digitálními kompetencemi jste.
Porady jsou většinou… [dosaďte si sami]. Co vás napadlo jako první? “Nudné”? “Neefektivní”? “Ztráta času”? Pokud je vám to důvěrně známé, a chcete s tím něco dělat, dáme vám důvod k radosti. Recept na efektivní poradu.
Vzbuzuje respekt a dělá firmám vrásky na čele. Takové je GDPR. Návodů, jak na něj, bylo sepsáno kvantum. Pokud se vás také týká, sepsali jsme 5 krokový checklist doplněný o tipy na aplikace a nástroje, které vám s realizací každého kroku GDPR pomohou.
Co mají společného IT, ženskost a úspěch? Ditu Přikrylovou. Tato původní profesí datová analytička založila a vede organizaci Czechitas, která učí holky programovat. Forbes si ji právem vybral do žebříčku 30 pod 30 a my se od ní můžeme naučit víc.
Každý z nás chce co nejvíce zjednodušit a urychlit svou práci. Michal Kubín, byznys konzultant z Brand Hubu, se s námi podělil o digitální nástroje, které vám při práci nesmí chybět a které si osvojují firemní mentoři a konzultanti.
Jaký je váš postoj k tématu digitalizace? Jste digioptimista, nebo naopak digiskeptik? Je sklenice vašeho digitálního nastavení mysli poloplná, nebo poloprázdná? A jaké dopady má váš aktuální postoj na to, jak se vám bude žít zítra, za měsíc, za rok?
Potřebujete místo běžné ‚‚živé‘‘ schůzky uspořádat online hovor? Podle nás skvělé rozhodnutí! Nebo vás prostě už štve Skype a poohlížíte se po alternativě? Nástroje pro online setkání známe jako své boty a pomůžeme vám s jejich výběrem.
Proslýchá se, že každý průměrný zaměstnanec má na svědomí asi 40 odeslaných a 120 přijatých e-mailů každý den. Faktury, úkoly od nadřízených, všemožné newslettery a notifikace apod. Jak z e-mailového kolotoče ven?
Nábor zaměstnanců může být i pro zkušeného HR manažera noční můrou. Těch mailů, co musí napsat a přečíst. Těch hodin, které prosedí u pohovorů. Jde to i jinak? Jen to chce změnu a odvahu pustit do procesu hiringu digitální technologie. Máme návod.
Nikdy jste nebyli na romány? Našli jsme vaši spřízněnou duši. Jozef Képesi, CTO jedné z nejrychleji rostoucích globálních společností Kiwi.com, má rád přímočarou a jednoduchou komunikaci. Jeho odpovědi na naše otázky tomu odpovídají do puntíku.
Jedním z hledisek úspěšného manažera je i to, jak efektivně zvládá svou práci. A od koho jiného to můžete odkoukat než od těch, kteří už digitální inovace do svého života pustili. Tady je inspirace pro ty, kteří chtějí pracovat efektivněji.
Znáte to: Další pracovní den, a vaše nervy již od rána dostávají pořádně zabrat. Váš stůl, emailová schránka a dokonce i paměť vašeho mobilu jsou přeplněné úkoly, které měly být hotové nejpozději včera. Kolegové se zmateně snaží dopátrat toho, s čím začít. Dokonce ani kávovar už ten chaos nevydržel a rozhodl se zahájit celodenní stávku. Zní to jako běžný den ve vaší firmě? Možná je čas na změnu.
Jedna z nejčastějších otázek, kterou teď dostáváme: Jak aktivovat licenci Office 365 a přihlásit se do Teams? Firmy po celém světě reorganizují své pracovní prostředí a urychleně přechází na práci na dálku. A často jako nástroj pro online spolupráci volí Microsoft Teams a prostředí Office 365. Jak se tam ale vlastně přihlásit? Poradíme ve videonávodu.
Microsoft Teams přichází s novinkou: Během videohovoru si můžete měnit pozadí. Jak se zničehonic ocitnout mezi hvězdami? Nebo na pláži či v jiné kanceláři? Nebo jak si nastavit úplně vlastní pozadí? Vysvětlíme krok za krokem.
Světová špička na pořádání videokonferencí Cisco Webex nabízí zkušební verzi na 90 dní zdarma. Chcete ji vyzkoušet? Poradíme vám, jak s tímto nástrojem pracovat. Ve spolupráci s Alef Nula rozšiřujeme naši databázi videonávodů právě o tuto platformu.
Společnost innogy dává svým zaměstnancům šanci na studium digitálních dovedností a osobního rozvoje za pomoci inovativních technologií a postupů. Podívejte se, jak se dá vypořádat s mezerami v oblasti digitálních technologií.
Zveme vás na poslední Digitální snídani před prázdninami a létem. Podíváme se na digitální produktivitu, ale také na to, jak se na dovolené odpojit od technologií a pořádně si odpočinout. Digitální snídaně je inspirativní setkání pro lidi z HR a vzdělávání, CEOs, vedoucí týmu nebo třeba nadšence do technologií. Ukážeme si na něm, jak si díky technologiím usnadnit práci a zjednodušit život a zároveň, jak předcházet tomu, aby těch technologií nebylo už příliš.
Vytvořit jednoduchou prezentaci pro své kolegy v Powerpointu nebo napsat esej ve Wordu – to zajisté umíte. Textový procesor, prezentační software nebo tabulkový procesor Excel patří mezi nejznámější produkty z kancelářského balíčku firmy Microsoft. Co všechno se ale ukrývá pod produktem Office 365?
Nedávno jsme na blogu Setha Godina narazili na super článek o digitální hygieně. Přinášíme vám proto volný překlad, který jsme doplnili o poznatky našeho kolegy a lektora digitálního detoxu Radima Chalupníka. Jak to máte s technologiemi vy? Cítíte se zahlceni, nebo je máte v malíčku? Schválně zkuste pokus, který Seth Godin v článku doporučuje. I my v Digiskills jsme výzvu přijali.
Chcete si letošní prázdniny pořádně užít? My ano! Proto jsme se na ně začali s předstihem připravovat. Chceme trávit více času s rodinou a přáteli v přírodě, na výletech. Zkrátka v reálném světě. Chceme se alespoň na chvíli odtrhnout od virtuálního, plného práce a sociálních sítí. Chceme se také cítit bezpečně. Přeci jen, smartphone si na dovolenou bereme s sebou. Třeba kvůli focení nebo přístupu k bankovnímu účtu. Pro naše firemní klienty jsme proto připravili akci Digitální prázdniny.
Do Digiskills hledáme produktového specialistu se zaměřením na digital. Máš zájem o vzdělávání a miluješ technologie? Tak čti dál a staň se součástí super týmu.
ČSOB nechce být jen bankou, která je pokroková směrem ke svým zákazníkům, pokrok prosazuje i v interním fungování. Tomu říkáme banka připravená na budoucnost. Vážíme si toho, že jsme do skvěle nastartované digitální transformace mohli přispět i našimi vzdělávacími aktivitami. Od inovačních setkání, přes vzdělávací workshopy, až po microlearning.
Na trh přichází první česká kniha o využití technologií pro práci a byznys – a to přímo z pera našeho CEO. Předplaťte si ji a získejte dvě za cenu jedné.
V posledních dnech jste nás zahltili spoustou dotazů: Jaká aplikace je vhodná pro videohovory? Webináře, schůzky? Kde si můžeme s týmem chatovat, jak a kde sdílet soubory? Zkrátka na nástroje spojené s prací na dálku. Vytvořili jsme proto jednoduchou infografiku, kde najdete tipy na námi osvědčené nástroje pro pracovní produktivitu.
Mobilních aplikací jsou dnes tisíce a valí se na nás ze všech stran. Proto jsme pro vás vybrali ty nejlepší, za které dáme ruku do ohně a které by ve vašem zařízení rozhodně neměly chybět. Ale výpis s Facebookem, WhatsApp nebo Spotify tu nehledejte. Chceme vám ukázat ty méně známé, za to rozhodně více užitečné!
Sodexo významně podporuje digitalizaci a inovace. S naší pomocí nedávno rozběhli projekt Digitální Akademie Sodexo s cílem utišit hlad po digitální transformaci a zefektivnit práci svých zaměstnanců díky využívání digitálních technologií.