← Na předchozí stranu

Ohlédnutí za rokem 2022 v Digiskills 

13. ledna3 min čtení

Rok 2022 byl pro Digiskills plný výzev, ale také úspěchů. Neustále sledujeme nové trendy v oblasti digitálních technologií a v uplynulém roce jsme vytvořili nové digitální digitální akademie: třeba Automatizace v Power automate, HR heroes nebo Vizuální storytelling.  

V oblasti automatizace jsme se stali tahounem a nabídli jsme firmám i jednotlivcům pomoc s adopcí nových digitálních nástrojů, otevřeli jsme digitální akademie a připravili jsme webináře, které pomohly mnoha lidem osvojit si ten správný mindset pro automatizaci, která umožňuje zatočit s rutinou a šetřit spoustu času, který lze využít mnohem lépe, třeba ke kreativním činnostem. Sami jdeme příkladem, v současnosti v Digiskills lítá bezmála stovka automatizací napříč aplikacemi, které používáme. Měsíčně tak proběhne 35 000 tisíc úkonů, které bychom jinak museli dělat manuálně – šetříme tím čas i náklady. Díky automatizaci odbavujeme v naší malé firmě čítající necelé dvě desítky zaměstnanců tolik práce, která by jinak představovala objem pro jeden a půl pracovního úvazku. Tedy ušetříme 60 hodin týdně. 

Spustili jsme nový, krásný a přehledný web, na který jsme opravdu pyšní. Kromě toho jsme také spustili manažerský dashboard a pro studující v portálu i gamifikaci, která krásně motivuje k maximálnímu studijnímu nasazení. Mimochodem, koncem roku se v portále Digiskills objevil studující č. 40 000! 

Náš interní tým se v roce 2022 v podstatě zdvojnásobil. A došlo ke střídání v čele týmu, tedy ke změně na pozici CEO. Do konce roku nás vedla Hanka Púllová, která přijala novou pracovní výzvu, tím pádem od 1. ledna 2023 je novým Digiskills CEO Honza Dolejš, náš hnací motor v oblasti inovací, mistr automatizací, legendární lektor digitálních dovedností a skvělý leader. 

 

Navázali jsme také ještě užší spolupráci s Microsoft a společně jsme vytvořili program Digistart, jehož ambicí je poskytnout základní digitální dovednosti zdarma pro všechny. I pro ty, kteří s digi technologiemi nikdy nepracovali, i pro ty, kteří se jich bojí. Digistart.cz je součástí propracovaného ekosystému vzdělávání v digitálních a IT dovednostech, jehož jsme hrdou součástí. Kromě Microsoftu v tom s námi jede i GoodCall s projektem ITjede.cz a ITide.sk. 

Celkem jsme v uplynulém roce školili zaměstnance ve 192 firmách v ČR a SK. Ano, své pole působnosti jsme rozšířili také na Slovensko, avšak tím naše zahraniční ambice teprve začínají.  

A také jsme navázali spoustu smysluplných partnerství, mimo jiné i s neziskovou organizací Loono. Jak si sahat na #prsakoule, mít to #doledobry a udržet si #dobrenitro se nově můžete učit přímo v našem Digiskills portále. Z téhle spolupráce máme obrovskou radost, protože si myslíme, že digitální rozvoj ve firmách je stejně tak důležitý jako vzdělávání zaměstnanců v oblasti prevence. 

Celkově si klidně troufneme tvrdit, že rok 2022 byl pro nás úspěšným rokem plným nových příležitostí a úspěchů. Radujeme se z toho, čeho jsme dosáhli, a těšíme se na další rok plný rozvoje a růstu. 

A na závěr ještě několik zajímavých čísel roku 2022: 

 

A jaké výzvy nás čekají v roce 2023? Naprosto maximálně se ponořit do vzrušujících možností, které nabízí obrovský vzestup umělé inteligence. AI bude rezonovat všude a my budeme hledat způsoby, jak ji co nejlépe využívat ke zjedodušování života a práce. Už v těchto dnech ji nadšeně testujeme, zkoušíme, co nám dovolí a jak nám může pomoci. O všechny naše poznatky, tipy, triky a hacky se s vámi budeme pravidelně dělit.  

Díky, že společně s námi šíříte digitální mindset! Buďte i nadále digitální rebelové! 

Amos a Digiskills banda 

← Na předchozí stranu

Jak jste na tom s digitálními dovednostmi?
Inovace

Jak jste na tom s digitálními dovednostmi?

Než se bezhlavě vrhnete do rozvoje svých digitálních kompetencí (chvála křemíkovému bohu za takové…

Číst více
30. dubna 12 min čtení
Jak ovládnout své finance s  AI
Produktivita

Jak ovládnout své finance s  AI

Chcete mít větší kontrolu nad svými financemi, ale nevíte, kde začít? Chcete vědět, jak může AI…

Číst více
25. srpna 3 min čtení
VIDEONÁVOD: Jak se dostanu do Teams?
Produktivita

VIDEONÁVOD: Jak se dostanu do Teams?

Jedna z nejčastějších otázek, kterou teď dostáváme: Jak aktivovat licenci Office 365 a přihlásit se…

Číst více
2 min čtení