xxx
Ztrácíte se v nabídce aplikací z dílny Microsoftu? Teams, SharePoint, OneNote… Po čem sáhnout?
Digitalizace je nezastavitelný děj, díky kterému fyzické nástroje a činnosti získávají digitální podobu. Jedničky a nuly na scénu!
Pokud jste jako většina lidí, je pro vás time management stále nerozlousknutým oříškem. Někdo s časem, respektive jeho nedostatkem, bojuje více, někdo méně, ale všichni svorně tvrdíme, že ho máme málo. V průběhu let jsme sami na sobě ozkoušeli mnoho strategií, jak mít svůj čas pod kontrolou, a zatímco některé fungovaly skvěle, jiné tak efektivní nebyly. Dnes se s vámi podělíme o 4 návyky, které s organizací našeho času udělaly úplné divy. Přitom v tom není žádná věda. Mít více času (na cokoliv chcete) není nemožné.
Že nemáte kvůli práci čas na osobní rozvoj? Tak se rozvíjejte přímo svou prací, tak jak to dělá Jan Mašek z Red Buttonu. Proč vstává za svítání a co občas vymění za sklenku vína se svou ženou? Tak skvělý rozhovor si nemůžeme nechat pro sebe!
„Nestíhám.” „Nezvládám to.” „Na to nemám čas.” Tyto a jim podobné fráze se ve slovníku českých manažerů vyskytují na náš vkus až příliš často. Nevidíme to rádi... Co jiného nám zbývá, než se s tím pokusit něco udělat. To nám radost dělá. Přesvědčte se.
Náplň práce asistentek je každý den velice pestrá – komunikují, třídí, zapisují, revidují, organizují… Víme, administrativa je sama o sobě časově náročná záležitost, ale dennodenně sami sebe utvrzujeme v tom, že každá práce se dá usnadnit. Pojďme si představit sadu aplikací, kterými moderní asistentka zasadí tvrdý úder v boji proti plýtvání času. Šéf bude spokojený a vám půjde všechno pěkně rychle od ruky. Konečně nebudete muset sedět v práci přesčas nebo si brát nedodělané věci domů.
Onboarding je pořádná porce práce, ale když si ho uvaříte “na inovativno”, nebude vám po něm těžko a nový zaměstnanec si na něm pochutná.
Máme pro vás vzkaz od našeho chatbota Amose. Prý má něco důležitého na srdci. A co na srdci, to na blogu – platí u nás.
Jak nejlépe naladit ve firmě inovační náladu a trochu se vymanit z pracovních stereotypů? Jednoznačně prostřednictvím inovačního eventu v podobě Startup Day. ČSOB a její jarní SMART Startup Day budiž vám tomu důkazem. Jaký byl a jaká inovační semínka během něj vyklíčila? Dozvíte se v naší reportáži.
Situace na denním pořádku: vašemu pracovnímu PC chybí (na rozdíl od vás) odhodlání. Každé ráno mu trvá i několik minut, než se nakopne. Je to otrava, ale dostat lidi z IT oddělení ve vaší firmě k vašemu počítači, aby to vyřešili, je dočista nemožné. Kolikrát jste to už zkoušeli? Na takové “prkotiny” tam není čas. Ale ona to vlastně je prkotina. Když víte, jak na to. Problém bývá v automaticky spouštěných aplikacích po startu počítače. Díky tomuto článku si je nastavíte a problém vyřešíte sami.
Než se bezhlavě vrhnete do rozvoje svých digitálních kompetencí (chvála křemíkovému bohu za takové odhodlání), zadržte přeci jen na chvíli (či dvě) a věnujte nejdříve čas tomu, že si sami pro sebe zhodnotíte, jak na tom ve skutečnosti s digitálními kompetencemi jste. Uvědomíte si své silné a slabé stránky v oblasti digitálních dovedností a můžete se pak cíleně zaměřit na to, v čem nejvíce plavete. Nebo se přímo topíte. Utonutí vám ale nehrozí. My vám pak hodíme záchranný kruh. Ale nejdříve zjistěte vaši výchozí pozici pro skok do rozbouřených vod digitálních technologií.
Porady jsou většinou… [dosaďte si sami]. Co vás napadlo jako první? “Nudné”? “Neefektivní”? “Ztráta času”? Pokud je vám to důvěrně známé, a chcete s tím něco dělat, dáme vám důvod k radosti. Recept na efektivní poradu.
Vzbuzuje respekt a dělá firmám vrásky na čele. Takové je GDPR. Návodů, jak na něj, bylo sepsáno kvantum. Pokud se vás toto “enfant terrible evropské legislativy” týká, určitě už máte základní přehled, ale možná ještě nemáte tušení, jak to prakticky provedete. Právě to se dozvíte u nás. Sepsali jsme 5 krokový checklist doplněný o tipy na aplikace a nástroje, které vám s realizací každého kroku GDPR pomohou. Tak s chutí do toho, ať už máte alespoň půl hotovo a můžete se věnovat něčemu smysluplnějšímu :-)
Co mají společného IT, ženskost a úspěch? Ditu Přikrylovou. Tato, ještě ne ani 30 letá datová analytička (původní profesí) založila a vede organizaci Czechitas, která učí holky programovat. Forbes si ji právem vybral do žebříčku 30 pod 30 a my se od ní můžeme naučit víc, než “jen” programovat.
Je absolutně normální, že si každý z nás chce co nejvíce zjednodušit a urychlit svou práci. Lékem na neefektivitu s okamžitým účinkem jsou digitální nástroje, které si postupně nacházejí místo v různých odvětvích nebo pracovních zaměřeních. Nás tentokrát zajímalo, které digitální nástroje si osvojují firemní mentoři a konzultanti. S otázkami jsme se proto obrátili na Michala Kubína, byznys konzultanta z Brand Hubu, který pro vás vybral to nejlepší, co vám při práci nesmí chybět, pokud poskytujete jakoukoliv formu mentoringu nebo konzultací. Začněme ale pěkně od začátku...
Jak se stavíte k té ožehavé věci, která se nazývá “digitalizace” a pomaloučku probublává do všech míst, kam padají vaše pohledy? Jste digioptimista nebo naopak digiskeptik? Je sklenice vašeho digitálního nastavení mysli poloplná nebo poloprázdná? A jaké dopady má váš aktuální postoj na to, jak se vám bude žít zítra, za měsíc, za rok?
Koketujete s myšlenkou vyměnit některé pracovní schůzky za online setkání? Podle nás skvělé rozhodnutí! Anebo vás prostě už štve Skype a poohlížíte se po jeho alternativě? Nástroje pro online setkání známe jako své boty a pomůžeme vám s výběrem toho nejvhodnějšího, abyste mohli rovnou začít.
Naše e-mailové schránky denně plní tucty důležitých, ale i nevyžádaných zpráv – proslýchá se, že každý průměrný zaměstnanec má na svědomí asi 40 odeslaných a 120 přijatých emailů každý den. Faktury, úkoly od nadřízených, všemožné newslettery a notifikace se hromadí a ani se nenadějete a máte ve schránce ne “jen” pár stovek mailů. Jak z e-mailového kolotoče ven? A jak nehřešit, co se emailové etikety týká? Nejsme lakomí a podělíme se o naši metodu.
Nábor zaměstnanců může být i pro zkušeného HR manažera noční můrou. Těch mailů, co musí napsat a přečíst. Těch hodin, které prosedí u pohovorů… Nejde to jinak? Trochu to urychlit a zefektivnit? Odbourat rutinní a nudné činnosti? Jde! Jen to chce změnu a odvahu pustit do procesu hiringu digitální technologie. Máme návod.
Nikdy jste nebyli na romány? Našli jsme vaši spřízněnou duši. Jožo Képesi, CTO jedné z nejrychleji rostoucích globálních společností Kiwi.com, má rád přímočarou a jednoduchou komunikaci. Jeho odpovědi na naše otázky tomu odpovídají do puntíku. Minuta čtení a budete mít jasno v tom, co stačí pro uřízení desítek lidí a vlastní efektivní práci manažera.
Co je měřítkem úspěchu manažera? To, jak ho berou jeho podřízení? To, jak umí vyjít vstříc potřebám a přáním svých klientů / nadřízených? Anebo to, jak efektivně zvládá svou práci? Tyto tři aspekty spolu bojují “jeden za všechny, všichni za jednoho”. První dva se mění horko těžko, jsou totiž zakořeněné ve vaší osobnosti, zato na posledním můžete zapracovat kdykoliv. A od koho jiného to můžete odkoukat než od těch, kteří už digitální inovace do svého života pustili. Tady je inspirace pro manažery, kteří cítí rezervy v tom, jak efektivně pracují.
Znáte to: Další pracovní den, a vaše nervy již od rána dostávají pořádně zabrat. Váš stůl, emailová schránka a dokonce i paměť vašeho mobilu jsou přeplněné úkoly, které měly být hotové nejpozději včera. Kolegové se zmateně snaží dopátrat toho, s čím začít. Dokonce ani kávovar už ten chaos nevydržel a rozhodl se zahájit celodenní stávku. Zní to jako běžný den ve vaší firmě? Možná je čas na změnu.