Do dalšího dílu Digitálního Safari jsme si pozvali experta na digitální bezpečnost Pavla Matějíčka.
Tohle bude pecka! Digitální bezpečnost je téma, které poslední měsíce rezonuje. Mnozí tak mají otázky, zda je jejich počínání na internetu bezpečné a jak se mají chovat, aby předcházeli nebezpečí. Návodů na internetu je spousta, ale my vám přineseme jedinečný pohled do toho, jak pracuje člověk přímo z IT prostředí. Do dalšího dílu Digitálního Safari jsme si totiž pozvali Pavla Matějíčka, který několik let působil ve světoznámé firmě ESET.
S Pavlem se budeme bavit o tom, jak on sám pracuje s digitálními přístroji, aby se cítil bezpečně. Jaké aplikace a nástroje k tomu využívá? Na co si dát v dnešním světě pozor a čemu se raději úplně vyvarovat? Pavel se zabývá digitální bezpečností a řeší multiplatformnost - jeho slovy střídá operační systémy více než boty a často pracuje na několika zároveň.
V tomto díle načneme například následující témata:
Jak vypadá podnikání, které drží pohromadě díky technologiím – a přitom vás zcela nepohltí? Honza Páv, zakladatel několika firem, který se dlouhodobě pohybuje na pomezí byznysu, technologií a kvalitativního výzkumu, nás nechá nahlédnout do zákulisí svého digitálního světa.
AI Act už platí. Ste v obraze? Od februára 2025 je účinné nové nariadenie EÚ o umelej inteligencii – AI Act. Ak vaša firma používa ChatGPT, Copilot alebo iné AI nástroje, týka sa aj vás. A čo je dôležité – vyžaduje, aby vaši zamestnanci mali tzv. AI gramotnosť, teda vedeli, ako s umelou inteligenciou pracovať zodpovedne a bezpečne.