← Na předchozí stranu

Carsharing jako firemní inovace? Přehled služeb pro rok 2021

29. ledna7 min čtení

Možná jste tento článek zaznamenali už před rokem. Připravili jsme pro vás aktualizaci pro letošní rok.

 

Sdílená auta pro firmu

AJO

Mít auto vždy po ruce, i když nemáte vlastní?

To je dnes možné díky projektům jako je AJO. Ten nabízí sdílení aut a dělá ho maximálně jednoduchým. Na to, abyste si zapůjčili auto, stačí online registrace a díky speciální technologii nepotřebujete k otevření auta ani klíče - postačí váš smartphone.

Pokud vás čeká dlouhá pracovní cesta, jistě vás potěší možnost převzít auto v noci nebo o víkendu. Samozřejmostí jsou nadstandardní pojistné podmínky.

Kde: v Praze a Brně

Sdílená auta v nabídce: Škoda Fabia III kombi, Hyundai i10, Kombi Dacia Logan, SUV Škoda Karoq, SUV Kia Sportage

Ceník: zde

Autonapůl

Autonapůl je pionýrem carsharingu v Česku. Vypůjčit si auto trvá jen pár minut díky online rezervaci a na otevření auta slouží speciální karta.

Úplně první carsharingová služba v Čechách dnes nabízí propojení těch největších měst v republice. S autemnapůl máte možnost jezdit do zahraničí a je dostupné doslova kdykoliv. Pokud najedete ročně méně než 10 000 km je pro vás Autonapůl ideální alternativou, která vám nejen ušetří peníze, ale také zajistí, že nikdy nezůstanete bez vozidla.

Kde: v Brně, Praze, Kladně, Liberci, Plzni, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové, Olomouci a Českých Budějovicích

Sdílená auta v nabídce: od velkých aut (Traffic, Ford Transit, Ford Transit Custom), přes střední (Renault Megane, Škoda Scala, Renault, Škoda Fabia Combi, Škoda Octavia Combi, Škoda Rapid Spaceback/Liftback Automat, Renault Zoe (elektro)), až po městské vozítko Škoda Citigo

Ceník: zde

CAR4WAY

CAR4WAY využívá všech výhod osobního sdílení aut a přetavuje je do velmi výhodné služby firemního carsharingu.

Díky své flexibilitě dokáže sdílení aut vaší firmě dramaticky snížit provozní náklady, můžete ho také využít jako zaměstnanecký benefit, a to pod naprostou kontrolou vozidel i řidičů.

Například jen v Praze mají firemní klienti CAR4WAY okamžitě k dispozici až 1 000 vozidel, přičemž veškerá potřebná administrativa je zajišťována elektronickou knihou jízd s detailním přehledem.

Kde: v Praze a Brně

Sdílená auta v nabídce: Škoda Citigo, Karoq, Scala Style, Fabia Combi, Rapid, Octavia Combi, VW Caddy

Ceník: zde

AnyTime

Pro firmy sídlící v Praze či Kladně je k dispozici služba AnyTime. Výhodou služby jsou propracované pravidelné reporty, kde mimo jiné vidíte veškeré aktuální zaměstnance, kteří tuto službu využívají, jejich jízdy a ujeté kilometry. Samozřejmostí je pojištění vozidel. 

Po rezervaci vozidla přes mobilní aplikaci má zaměstnanec 20 minut zdarma na vyzvednutí, další minuty jsou zpoplatněny. Výhodou (i nevýhodou) je minutý a hodinový tarif, kde platíte za čas používání bez ohledu na kilometry či spotřebu.

Kde: v Praze a Kladně

Sdílená auta v nabídce: hybridy Toyota Yaris a Toyota Corolla 

Ceník: zde

GoDrive

Možnost carsharingu pro České Budějovice. Vyzvednout auto si můžete kdykoli včetně víkendu a klidně i o půlnoci. Co se týče parkování, to je možné pouze na neplacených parkovištích, což je trochu nevýhoda oproti jiným službám.  

Kde: v Českých Budějovicích

Sdílená auta v nabídce: Škoda CITIGOe iV (elektro), Škoda CITIGO, Škoda Rapid a Fabia

Ceník: zde

 

Karkulka

Ani Plzeň není pozadu a nabízí k vypůjčení nepřehlédnutelné červené vozy. Jde to na hodinu, den či týden. Placené parkování v rámci Plzně kromě rezidenčních zón je v ceně, což jistě mnozí řidiči ocení. Karkulku má na starosti dopravní podnik města.

Kde: v Plzni 

Sdílená auta v nabídce: Ford Focus combi, Ford Ka+, Ford Focus combi NEW, Škoda Roomster 

Ceník: zde

 

Na vlastní pohon

Rekola

Ještě “zelenější” sestrou carsharingu je bikesharing. Jedete za klientem jen přes pár ulic? Nasedněte na kolo a vyrazte! Provětraná hlava v ceně ;-) Startup Rekola dnes umožňuje ve 4 českých městech vypůjčit si kolo kdykoliv, jezdit jak dlouho potřebujete, a následně ho jen uzamknout v jedné ze zón, kde si ho může vypůjčit zase někdo další. Díky aplikaci dokážete lokalizovat nejdostupnější kola, vybrat si to, které vám vyhovuje nejvíce, kolo odemknout a jezdit tak dlouho, jak si přejete. Rekola jsou až pětkrát levnější než klasické zapůjčení kola a stává se z nich také velmi oblíbený zaměstnanecký benefit.

Kde: v Praze, Brně, Olomouci, Českých Budějovicích

Sdílená kola v nabídce: stovky růžových recyklovaných bicyklů

Ceník: zde

Nextbike

Nextbike funguje na podobném principu jako Rekola –  rezervaci přes mobilní aplikaci a vyzvednutí v určených zónách. 

Chcete kromě fyzičky vašich zaměstnanců potrénovat i marketing? Není problém. Nextbike umožňuje umístění vaší reklamy na kolech, webu i přímo v aplikaci, nebo také přidat vaši firmu či pobočku jako další stanici. Bonusem v této spolupráci vám samozřejmě budou i zlevněné jízdné a kupony pro vaše zaměstnance.  

Kde: v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Kladně, Opavě, Prostějově, Havířově, Berounsku, Hlučíně, Říčanech, Pardubicích, Hradci Králové a Mladá Boleslavi

Sdílená kola v nabídce: Klasická kola i elektrokola

Ceník: v PDF

Po vlastní ose na koloběžce

Pokud se vám kola zdají moc obyčejná a přece jen nechcete využívat služby carsharingu, máme pro vás další návrh - elektrické koloběžky! Ty se hodí hlavně na krátké vzdálenosti ve městě. Momentálně máte na výběr ze 3 služeb: YoYoWay v Brně, Lime v Praze a nově v Brně. V Olomouci, Boskovicích, Pardubicích a Praze můžete využít koloběžky Bolt

Všechny služby opět fungují na bázi mobilní aplikace a jejich vypůjčení je maximálně snadné. A navíc je to zábava.:)

Anebo ještě jinak

HoppyGo

Pokud potřebujete půjčit auto na delší dobu než jen pár minut či hodin, zkuste P2P platformu HoppyGo. HoppyGo spojuje ty, kteří vlastní auto, ale nevyužívají jej každý den, s těmi, kteří si jej chtějí půjčit.

V současné době se HoppyGo pyšní 100 000 uživateli a 2000 vozy. V důsledku to tak znamená, že ať už potřebujete reprezentativní vůz na služební cestu, skříňovou dodávku na velký náklad, ekonomický elektromobil nebo cokoliv jiného, na HoppyGo najdete vše. Naopak pokud máte nevyužité vozy ve své firemní flotile, můžete je snadno přidat k pronájmu a zajistit si tak vedlejší příjem.

Majitelé si sami určují ceny pronájmů a dostupnost svých vozů. O veškeré papírování se stará HoppyGo a všechno probíhá jednoduše skrze mobilní aplikaci. Součástí služby je i pojištění proti krádeži nebo poškození.

Jen zelená to může být ... 

Pro ještě zelenější carsharing můžete v Praze využít služby GreenGo a Re-Volt.

GreenGo nabízí novým řidičům zkušební jízdu na půl hodiny zdarma. Jízdu v elektromobilu značky Volkswagen e-up! s automatem si tedy nejdřív můžete vyzkoušet a zjistit, zda vám tato varianta sedne.  

U Re-Voltu si kromě 20 elektromobilů můžete půjčit i elektro koloběžky, elektro motorky nebo elektro skútry. Kromě benefitů (eko) carsharingu nabízí i zviditelnění vaší firmy v rámci reklam na vozidlech. Re-volt jízdy si také můžete odečíst z daní.  

← Na předchozí stranu

Digitální transformace
Buzzwords

Digitální transformace

Digitální transformace je proces přeměny z neohrabané housenky k elegantnímu motýlovi. Přičemž…

Číst více
31. července 2 min čtení
Mailujete chytře? To není tak jisté
Produktivita

Mailujete chytře? To není tak jisté

Proslýchá se, že každý průměrný zaměstnanec má na svědomí asi 40 odeslaných a 120 přijatých e-mailů…

Číst více
28. února 4 min čtení
4 AI rozšíření pro Google Chrome, která vám usnadní práci
Produktivita

4 AI rozšíření pro Google Chrome, která vám usnadní práci

Chrome od Googlu patří mezi nejpopulárnější internetové prohlížeče a již několik let neochvějně…

Číst více
28. dubna 2 min čtení