← Na předchozí stranu

Microsoft Loop: Opravdová spolupráce v reálném čase

15. září3 min čtení

Prostředí Microsoft 365 je nabité aplikacemi prakticky na všechno. Pokud jste absolvovali naši akademii 365 Heroes, tak řadu z aplikací M365 nejen znáte, ale umíte i správně používat. Ale možná ještě neznáte nástroj Loop, který naprosto mění týmovou spolupráci.

Dlouho chyběl nástroj, který by dokázal provázat důležité aplikace a umožnil pohodlnou spolupráci v reálném čase.

Microsoft Loop už tuto potřebu řeší a Petr Macek na svém webináři ukázal, co to vlastně znamená, jak se to chová, kde se to zapíná… zkrátka všechno, co potřebujete k tomu, abyste mohli začít možnosti Microsoft Loop prozkoumávat.

Nástroj Microsoft je momentálně v preview verzi a může si jej zdarma vyzkoušet každý, kdo má Microsoft účet. Pokud byste používat Loop s firemním účtem, bude pravděpodobně třeba požádat administrátora o povolení.

Preview verze je limitována prostorem 5 GB na uživatele, ale i tak je ideální pro interní využití ve firmě (zatím není možné sdílet externě).

Tak co to je?

Microsoft Loop je nástroj pro týmovou spolupráci v ekosystému M365, umožňuje lepší spolupráci v reálném čase a efektivnější využití více aplikací.

Přestože to zní složitě, Loop je intuitivní a rychle si ho osvojíte. Jednou z prvních aplikací, která nabídla k Loop přístup, je Microsoft Teams, kde se dají snadno sdílet živé komponenty (tabulky, checklisty, seznamy, úkoly, obrázky…), což zpřehledňuje a zefektivňuje spolupráci.

Živé komponenty lze pohodlně (kopírováním) sdílet napříč aplikacemi M365 (v Teams, můžete je posílat e-mailem...), přičemž tento obsah je dynamický, což přináší novou úroveň flexibility v reálném čase.

Hodně mocná je ale i samostatná aplikace Loop, která umožňuje poskládat si vlastní pracovní prostor na míru jednotlivým projektům. Díky tomu můžete mít přehledně k dispozici vše od stručného přehledu, plánovače, úkolníčku, poznámek, prezentací a dalších komponent na jednom místě.

Loop znamená efektivní komunikaci

Loop, přestože je v preview verzi (zatím chybí například v aplikacích, jako jsou OneNote a Whiteboard), se ukazuje jako skvělý nástroj, umožňující zbavit se neefektivní komunikace.

Podívejme se například na „staré dobré“ posílání e-mailu. Potřebujete řešit důležitou agendu a pošlete klasický e-mail deseti příjemcům. Co se stane? Někdo odpoví, někdo odpoví všem, někdo neodpoví, a za chvíli je z e-mailu nepřehledný elaborát, ve kterém se všichni ztrácejí.

Stejná situace s použitím Loop vypadá naprosto jinak – žádné kupení odpovědí, ale neustále aktuální a přehledné informace pro všechny. To zní skvěle, ne?

Co je hlavní přínos Loop?

Loop nabízí možnost „rozmělnit“ nástroje a informace a jednotlivé dynamické komponenty, takže nemusíte zbytečně sdílet se členy týmu data, která ke své práci nepotřebují.

S někým potřebujete upravit konkrétní seznam, nasdílíte ho prostřednictvím živé komponenty. Další kolega potřebuje spolupracovat na konkrétní tabulce, opět stačí komponenta.

Můžete také sdílet podklady k jednotlivým schůzkám, projektům… Zkrátka přesně to, co potřebujete.

Kdy bude Loop v ostrém nasazení?

Jak už bylo řečeno, Microsoft je zatím v preview verzi. K rozšíření a nasazení napříč aplikacemi by mělo dojít v roce 2024. K dispozici je i mobilní verze, která už je celkem dobře optimalizovaná.

Pokud vám jde z Loop hlava kolem, není divu, jde totiž přesně o ten případ, kdy vidět znamená vědět – jestli vám webinář Petra Macka unikl, mrkněte se záznam. Loop se vám bude totiž vážně líbit!

 

← Na předchozí stranu

Jak rozvíjet firemní kulturu, když pracujete na dálku 
Produktivita

Jak rozvíjet firemní kulturu, když pracujete na dálku 

Práce z domova, respektive odkudkoliv, přináší výhody zaměstnancům i zaměstnavatelům – ostatně…

Číst více
24. října 8 min čtení
TikTok: Zábava výměnou za šmírování
Produktivita

TikTok: Zábava výměnou za šmírování

Krátká autentická videa o délce 15 až 60 sekund, výzvy, interakce, dramatické a srdceryvné výlevy,…

Číst více
16. března 2 min čtení
Ty nejlepší aplikace na cestování
Produktivita

Ty nejlepší aplikace na cestování

Chystáte se na dovolenou, víkendový výlet, obchodní cestu za klienty nebo jen denně usedáte za…

Číst více
17. srpna 4 min čtení