← Na předchozí stranu

Slavíme Den spolupráce odkudkoli a otevíráme vám naše kurzy

19. září3 min čtení

Nejen nastupující mladá generace má od svého zaměstnavatele vysoká očekávání. Nedostatek profesionálů na pracovním trhu se odráží na pracovních inzerátech. Jde v podstatě o takový souboj kultur a soutěž v nabídce benefitů – kdo nabízí víc cool kulturu a hodně benefitů, ten vítězí. Možnost home office či remote office nemůže v takové nabídce chybět.

A právě Den spolupráce odkudkoli pod záštitou Microsoftu dnes oslavujeme. Podle výzkumu Náskok díky technologiím 2016 si „8 z 10 šéfů malých a středních firem myslí, že lidé, kteří mohou pracovat odkudkoli, jsou výkonnější i spokojenější. Podobný názor mají zaměstnanci, 72 % z nich souhlasí s tím, že možnost pracovat i mimo kancelář zvyšuje jejich produktivitu.“ (Zdroj) To už stojí za to zvážení.

Jak ale správně na práci na dálku? Za nás jedině s digitální kulturou. Podle firmy Microsoft je digitální kultura zejména o lidech a jejich rozhodnutích a schopnostech pracovat s digitálními technologiemi - přesunout data a služby do cloudu, smysluplně zapojit umělou inteligenci, využít přínosy pokročilé analýzy dat a další. (Zdroj

Microsoft Office 365

Celou škálu nástrojů pro online spolupráci nabízí Microsoft Office 365. Podle našich statistik má 46 % lidí v České republice nedostatečné digitální dovednosti, práce s těmito aplikacemi je přitom jednoduchá a rychlá. „Největší zbraní Microsoftu je podle mě aplikace Teams, která mi v práci na dálku pomáhá hned v několika aspektech. Předně je to týmová komunikace, u které můžeme diskutovat u vybraných projektů a úkolů, vytvářet chatovací místnosti s určitými tématy nebo třeba provádět video hovory s jednotlivci nebo třeba se všemi kolegy na poradě,” říká náš kolega a lektor digitální produktivity Honza Dolejš.

Jak jsme zmínili v úvodu článku, co by to bylo za digitální kulturu bez sdílení souborů online – třeba přes OneDrive. I ten si Honza nemůže vynachválit: „Nejen, že mám soubory u sebe, ať už jsem doma na stolním PC, v autobuse na telefonu nebo v kavárně na notebooku, ale mohu vše snadno a rychle sdílet i s kolegy klidně na druhé straně planety. Žádné sdílené disky ve firmě, žádné flash disky či neefektivní zasílání příloh v e-mailu.”

Den spolupráce odkudkoliv - Office 365

Skype for Business

Ať už pracujete z Asie, USA nebo třeba z Plzně, vždy budete potřebovat komunikovat se zbytkem týmu. Ačkoliv nic nenahradí osobní kontakt, jsou zde technologie, které rozhodně pomůžou. Za nás můžeme doporučit například Skype for Business. Podle našich statistik z assessmentu digitálních dovedností, kterým měříme úroveň Digitálního IQ ve firmách, je průměrná odpověď na využívání video hovorů 4,1 (na škále od 1 do 10, kdy 10 je nejvíce). To není úplně dobrý výsledek, co takhle vyměnit rozsáhlou e-mailovou komunikaci k jednomu projektu za jeden efektivní call?

Pojďte se podívat jak správně na Skype for Business a posuňte vaše video hovory o level výš - stačí kliknout zde. Celý říjen se navíc v Digiskills budeme věnovat video hovorům v našich newsletterech.

Naše kurzy

Na všechny zmíněné nástroje máme zpracované povedené kurzy na našem portálu Digiskills. Tady je třeba krásný příklad toho, jak lze Teams využít pro sdílení zajímavostí v týmu. Pohodlně a efektivně. Cloud může být pro mnohé zpočátku složitý, naše videa s tím ale pomohou.

Tak už víte, jak jednoduché je pracovat odkudkoli? Pořád ne? Přesvědčte se sami za pomoci našich kurzů. Od 20. do 27. 9. vám je otevíráme zdarma. Stačí přejít na tuto stránku a do kolonky voucher vyplnit O365. Následně budete přesměrováni na přihlašovací stránku, kde se zaregistrujete, nebo rovnou přihlásíte, pokud už u nás máte účet. Pak už se po celý týden můžete vzdělávat s našimi videi.

Chci se naučit pracovat na dálku!

← Na předchozí stranu

Copilot je dostupný pro všechny
Buzzwords

Copilot je dostupný pro všechny

Microsoft zpřístupnil svou přelomovou asistenční AI pro firmy všech velikostí. A to není vše –…

Číst více
18. ledna 2 min čtení
Vizuální storytelling jako řešení (nejen) nudných prezentací
Produktivita

Vizuální storytelling jako řešení (nejen) nudných prezentací

Vizuální vjemy na nás dnes působí ze všech stran, na sociálních sítích, při komunikaci za pomoci…

Číst více
2. srpna 2 min čtení
Hiring 2.0: Nábor zaměstnanců se špetkou inovace
HR

Hiring 2.0: Nábor zaměstnanců se špetkou inovace

Nábor zaměstnanců může být i pro zkušeného HR manažera noční můrou. Těch mailů, co musí napsat a…

Číst více
28. února 10 min čtení